17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaWielkie świętowanie 100-lecia Skarżyska-Kamiennej

Wielkie świętowanie 100-lecia Skarżyska-Kamiennej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Dni Miasta 2023 upłynęły pod znakiem jubileuszu 100-lecia Skarżyska-Kamiennej. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wielkiego świętowania, które odbywało się w weekend 1 i 2 lipca.

Stadion Ruchu zamienił się w prawdziwe miasteczko – punktem centralnym była scena, na której pojawiali się kolejni wykonawcy i gwiazdy specjalne. Nie zabrakło strefy wystawienniczej z licznymi atrakcjami (przygotowanymi przez jednostki z terenu miasta i licznych partnerów), wesołego miasteczka dla najmłodszych, czy strefy z foodtruckami serwującymi pyszne jedzenie.

Wydarzenie oficjalnie otworzyli: Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Zastępcy Prezydenta Miasta: Krzysztof Myszka i Andrzej Brzeziński, którzy zaprosili na tort i do wspólnej zabawy z okazji 100-lecia Skarżyska-Kamiennej, a także podziękowali Miejskiemu Centrum Kultury, które było odpowiedzialne za przygotowanie Dni Miasta.

Sobota należała do „skarżyskich wykonawców”, a więc zespołów wywodzących się z naszego miasta. Zagrali: Lorein, Patrycja Zarychta, Nocny Kochanek i Happysad. Całość poprowadził znany dziennikarz i prezenter telewizyjny – skarżyszczanin Mateusz Szymkowiak. Na scenie pojawiali się także lokalni artyści, a wśród nich między innymi „Perły z Lamusa”, Zespół Pieśni i Tańca Skarżysko, dzieci i młodzież ze skarżyskich przedszkoli i szkół. Występy przeplatały się z konkursami. 

W niedzielę na scenie także prezentowali się młodzi uzdolnieni skarżyszczanie, a następnie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili SHAPELES, Majka Jeżowska, Enej oraz Cleo.

Wydarzeniem towarzyszącym była III Skarżyska Parada Kabrioletów i Aut Amerykańskich, która w niedzielę przejechała ulicami miasta. W paradzie uczestniczyło niemal 100 aut – część zjechała na tę okazję do Skarżyska-Kamiennej z odległych części kraju.

Oba dni przyciągnęły tłumy.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl