30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjna„Wasz policjant uratował mojemu tacie życie”

„Wasz policjant uratował mojemu tacie życie”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Opanowanie i profesjonalizm to w służbie każdego policjanta cechy nadrzędne. Funkcjonariusze nie tracą ich nawet po zdjęciu policyjnego munduru. Dowiódł tego dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, który przebywając na urlopie uratował życie starszemu mężczyźnie. Wczoraj do opatowskiej jednostki, z podziękowaniami z zaangażowanie w ratowanie życia taty zadzwonił syn.

Wczoraj po południu dyżurny opatowskiej komendy odebrał telefon, gdzie rozmowa brzmiała inaczej niż setki innych przeprowadzanych podczas codziennych zadań. W telefonie brzmiał głos zdenerwowanego mężczyzny, który dziękował, za uratowanie życia taty. Z relacji rozmówcy wynikało, że do jego miejsca zamieszkania w gminie Ożarów przyjechał w swoich sprawach prywatnych znany mu policjant. Podczas rozmowy prowadzonej w jednym z pomieszczeń na terenie posesji mężczyźni usłyszeli huk i zamieszanie na podwórku.

Okazało, że mający 71-lat tata rozmówcy, wyszedł przed dom, gdzie przewrócił się uderzając głową o twardą nawierzchnię. Wskutek tego upadku stracił przytomność. Mł. Asp. Łukasz Siejka niezwłocznie przystąpił do działania. Sprawdził stan poszkodowanego, ocenił funkcje życiowe, ułożył mężczyznę w bezpiecznym miejscu i pozycji umożliwiającej monitorowanie jego stanu. 71-latek trafił do szpitala. Informujący o tej sytuacji syn poszkodowanego przyznał, że sam nie wiedziałby, jak postąpić i nie udzieliłby tacie rzetelnej pomocy a opanowanie, profesjonalizm i znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przez policjanta przyczyniło się do uratowania życia jego taty i zminimalizowania skutków upadku.

Mł. Asp. Łukasz Siejka pełni funkcję dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie. Czynności ratowania życia podjął się podczas swojego urlopu.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl