30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaW „Ekonomiku” będzie przeprowadzona modernizacja sali gimnastycznej z zapleczem sportowym. Powiat podpisał...

W „Ekonomiku” będzie przeprowadzona modernizacja sali gimnastycznej z zapleczem sportowym. Powiat podpisał umowę z wykonawcą

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

To już pewne, od nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej będą ćwiczyć w zmodernizowanej sali gimnastycznej i korzystać z wyremontowanego całego zaplecza sportowego znajdującego się w szkole. 

Modernizację przeprowadzi wyłoniona w drodze przetargu firma P.W. DANBUD Daniel Wojdat z Jedlni-Letnisko. Umowę z wykonawcą podpisali przedstawiciele zarządu powiatu skarżyskiego – starosta Artur Berus i członek Katarzyna Bilska, przy udziale dyrektor ZSE Joanny Romanowskiej. Prace remontowe rozpoczną się w połowie maja i potrwają do 15 września.

Powiat Skarżyski na przeprowadzenie w „Ekonomiku” modernizacji sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym pozyskał prawie 50% wartości zadania z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska (edycja 2022). Jego wartość po przetargu wynosi ponad 724,5 tys. zł i na taką kwotę podpisaliśmy umowę z wykonawcą. Jest to kolejna szkoła, która dzięki naszym działaniom poprawi swoją bazę sportową, z której będą korzystać uczniowie — informuje starosta Artur Berus.

W ramach podpisanej z wykonawcą umowy zostanie przeprowadzona kompleksowa modernizacja, w ramach której obok dużej i małej sali gimnastycznej modernizacji poddane zostaną także szatnie i umywalnie, siłownia, korytarz i schody zewnętrzne.

Prace realizowane będą w zakresie: wymiany parkietu sali gimnastycznej na podłogę sportową, szpachlowaniu, malowaniu ścian i sufitów montażu siłowników okien, wymianie wentylatorów, wymianie opraw oświetleniowych, montażu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, wymianie drzwi, wymianie osłon okien, wykonaniu sufitów podwieszanych, przebudowie instalacji sanitarnych, ułożeniu terakoty i glazury, wyposażeniu szatni i sanitariatów, modernizacji schodów zewnętrznych i podjazdu dla niepełnosprawnych, a także dostawie i montażu urządzeń sportowych – wymienia członek zarządu Katarzyna Bilska.

Prace te zgodnie z umową, którą podpisaliśmy z wykonawcą, zostaną wykonane za kwotę 724 548,20 zł, to jest o blisko 100 tys. zł więcej niż stanowił kosztorys zadania w momencie kiedy ubiegaliśmy się o środki z programu Sportowa Polska – dodaje, zaznaczając, że w ramach programu Powiat Skarżyski pozyskał łącznie 1 milion 678,9 tys. zł na cztery zadania inwestycyjne związane z poprawą infrastruktury sportowej w placówkach oświatowych podległych powiatowi.

Modernizację sali gimnastycznej z zapleczem sportowym przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej wykona firma P.W. DANBUD Daniel Wojdat z Jedlni-Letnisko.

Wykonawca ma na to czas od 15 maja do 15 września br.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl