15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaUkradli asortyment za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Ukradli asortyment za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W środę i czwartek kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach zatrzymali łącznie 5 osób do sprawy kradzieży artykułów z jednego z marketów na terenie miasta. Proceder trwał od początku września, a szacowana wartość utraconego asortymentu to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach pracowali nad sprawą serii kradzieży asortymentu z jednego z marketów na terenie miasta. Analiza zebranego materiału dała policjantom wyjście na sprawców tych kradzieży. W międzyczasie w ostatnią środę do dyżurnego z Komisariatu Policji II w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z marketów ochrona sklepu ujęła sprawcę kradzieży. Wtedy wartość skradzionych artykułów wyceniono na ponad 500 złotych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko powiązali to zdarzenie, z tymi nad którymi pracowali w ostatnim czasie. Jak się okazało sprawca środowej kradzieży to 50 – latek, który nie działał sam. Pomagała mu w tym jego 53 – letnia siostra, pracownica marketu. Kobieta nie nabijała na kasę wszystkich towarów wyłożonych z koszyka na taśmę. Cały proceder trwał od początku września. W tym okresie doszło do kilkunastu kradzieży, w których rodzeństwu pomagało jeszcze trzech mężczyzn w wieku 62, 32 i 21 – lat. Cała piątka została zatrzymana przez kryminalnych z komisariatu mieszczącego się przy ul. Kołłątaja, a część mienia utraconego w wyniku ich przestępczej działalności odzyskana.

Wczoraj kobieta usłyszała zarzut oszustwa i pomocnictwa w kradzieży, za co może jej grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostali z kolei usłyszeli zarzut kradzieży, za co polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwa ustalanie wartości odzyskanego asortymentu, która może wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kieleccy policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Źródło KMP w Kielcach

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl