20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuBliżynUczestnicy "Korony Gór Powiatu Skarżyskiego" zdobyli już 3 z 6 szczytów!

Uczestnicy “Korony Gór Powiatu Skarżyskiego” zdobyli już 3 z 6 szczytów!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Po raz trzeci zorganizowana została impreza pod nazwą “Korona Gór Powiatu Skarżyskiego” w ramach marszobiegu powiatowego. Tym razem uczestnicy wydarzenia pokonali sześciokilometrową trasę z metą w Rędocinie. Trasą przeszło około 200 osób.

Wymarsz na trasę marszobiegu nastąpił z Hucisk (gmina Szydłowiec). Trasa liczyła około 6 km. i wiodła turystycznym szlakiem zielonym poprzez szczyt Altana, po czym turystycznym szlakiem niebieskim do Rędocina.

Na miejscu uczestnicy marszobiegu mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Przygotowany był również ciepły posiłek dla uczestników marszobiegu, a warsztaty garncarskie poprowadził Jarosław Rodak.

W przyjęcie gości bardzo zaangażowany był sołtys Wiesław KwapiszJarosław i Barbara Rodak oraz rada sołecka: Teresa KwapiszDanuta CzyżMieczysław CzyżStanisława Bilska i Agnieszka Grech. Ławek użyczyli Halina i Józef Nowakowie z Mroczkowa.

Skarżyskie Starostwo Powiatowe w 2022 roku przygotowało nową formę zmagań turystycznych. Powiat wspólnie z PTTK opracował odznakę, którą można otrzymać za zdobycie sześciu szczytów. Każdy uczestnik majowego marszobiegu otrzymał książeczkę, w której znajdują się opisy poszczególnych szczytów z miejscem na pieczątkę. W pierwszym rajdzie uczestnicy zdobyli Świnią Górę, a na zakończenie Kamień Michnowski. Tym razem uczestnicy zdobywali szczyt Altana.

Starostwo zapowiada, że w kolejnych etapach odbędą się marszobiegi na Górę Skarbową, Osieczyńską Górę i Bukową Górę. Po zebraniu kompletu pieczątek każdy piechur otrzyma specjalnie zaprojektowaną odznakę.

   

Źródło: Gmina Bliżyn

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl