Strona głównaSportPiłka NożnaKorona Kielce w Lubinie na remis.

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W meczu 12. Kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1 (1:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył Rafał Adamski. Korona wyrównała dopiero w 92 minucie za sprawą Miłosza Trojaka.

Instagram will load in the frontend.

Pierwsza połowa dla gospodarzy

Spotkanie mogło rozpocząć się po myśli Koroniarzy już w 14. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adrian Danek uderzył głową w kierunku dalszego słupka bramki przeciwnika, ale zabrakło centymetrów, żeby piłka zatrzepotała w siatce.

W 33. minucie meczu futbolówka znalazła się w bramce Kacpra Bieszczada po kolejnej wrzutce ze stałego fragmentu gry, jednak sędzia liniowy chwilę wcześniej zasygnalizował pozycję spaloną jednego z zawodników gości i trafienie nie zostało zaliczone.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy ostatnią akcję przeprowadzało Zagłębie. Po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne kielczan najwyżej wyskoczył Rafał Adamski i strzałem głową pokonał interweniującego Konrada Forenca. Chwilę później arbiter skierował piłkarzy obu drużyn na przerwę do szatni.

Lepsza druga połowa Kielczan

Korona rozpoczęła drugą część spotkania od wysokiego pressingu, a swoje sytuacje mieli Jakub Łukowski oraz Dawid Błanik. Obie okazje nie przełożyły się na zdobycie gola kontaktowego. Gospodarze przekonali się, że obrona wyniku 1:0 będzie w tym meczu wyjątkowo trudna.

W miarę upływu czasu spotkanie stawało się coraz bardziej wyrównane. Zagłębie szukało swoich szans na podwyższenie prowadzenia w atakach pozycyjnych, a Koroniarze starali się wyrównać poprzez kontrataki i stałe fragmenty gry.

Zabójcza końcówka

Żółto-Czerwonym udało się dopiąć swego w 92. minucie. Po dośrodkowaniu Janusza Nojszewskiego z prawej strony w polu karnym najlepiej ustawiony był Miłosz Trojak. Wyskoczył do piłki i skierował ją do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Bieszczada.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i sędzia zakończył mecz przy stanie 1:1. Korona wywalczyła cenny punkt na trudnym terenie w Lubinie.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:1 (1:0)

Zagłębie: Bieszczad – Giorbelidze, Jach, Ławniczak, Kopacz, Łakomy (Poletanovic 55’), Makowski, Bohar, Starzyński (Pieńko 76’), Gaprindaszwili (Chodyna 66’), Adamski (Dolezal 76’)

Korona: Forenc – Danek (Podgórski 63’), Trojak, Petrov, Balić  –  Łukowski, Sewerzyński (Frączczak 63’), Deja (Nojszewski 85’), Deaconu, Błanik (Sierpina 63’)  – Shikavka (Takać 77’)

Gole: Adamski 45+’ – Trojak 92’

Żółte kartki: Makowski 30’, Kopacz 31’