12.7 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieTransportŚwietne informacje dla mieszkańców Skarżyska Zachodniego. Chodzi o stację PKP

Świetne informacje dla mieszkańców Skarżyska Zachodniego. Chodzi o stację PKP

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Sekretarz województwa, a zarazem skarżyski radny Mariusz Bodo poinformował, że PKP do końca II kwartału 2024 zakończy prace projektowe i uzyska pozwolenia na prace budowlane na stacji Skarżysko Zachodnie. W ramach prac zostaną niemal kompletnie przebudowane perony, ale również powstanie pomiędzy nimi przejście dla pieszych.

O taki obrót spraw zabiegał marszałek Andrzej Bętkowski. W czasie rozmów z władzami PKP oraz korespondencji zwracał uwagę na niedostateczne dostosowanie stacji dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się, oraz niebezpieczeństwa, jakie wynikają z jej stanu technicznego.

– Dziękuję władzom PKP, że pochyliły się nad moją prośbą i umieściły w planie prac na linii kolejowej nr 8 kompletny remont skarżyskiej stacji na os. Zachodnie. To ważne miejsce nie tylko dla mieszkańców tego osiedla, ale również dla pracowników MESKO — mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Stacja zostanie całkowicie odnowiona. Wybudowane będą podjazdy dla niepełnosprawnych od strony wiaduktu przy ul. Legionów oraz ul. Sportowej, podniesiona zostanie wysokość peronów do poziomu 76 cm, perony będą wyposażone w nowe oświetlenie, wiaty, ławki, zegary, gabloty, tablice informacyjne, poręcze, kosze i miejsca dla niepełnosprawnych. Pojawią się również pasy ostrzegawcze oraz ścieżki dotykowe o szerokości 40 cm.

Przejście na inny peron będzie dużo łatwiejsze. Dotychczas trzeba było wejść na wiadukt biegnący wzdłuż ul. Legionów. W ramach prac powstanie przejście piesze na poziomie szyn. Będzie wyposażone w poręcze, barierki labiryntowe, sygnalizację świetlną oraz oświetlenie.


– Można mówić, że się przechwalamy, ale takie są po prostu fakty, że przydomek “Miasto Kolejarzy” nie jest już używany w kontekście “a kiedyś to było”, tylko jest mocno osadzony w naszej rzeczywistości, gdzie z dumą możemy mówić, że Skarżysko koleją stoi! – zauważył radny Mariusz Bodo w swoim wpisie na Facebooku, podkreślając zaangażowanie marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości w rozwój kolejnictwa w Skarżysku-Kamiennej.

Realizacja robót w ramach w ramach tego zadania jest ujęta na liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego do 2030 roku z perspektywą do 2032.

Projekt stacji Skarżysko Zachodnie po zakończeniu prac budowlanych.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl