22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaSuchedniów: zanim wpadł, udało mu się ukraść paliwo o wartości 6,5 tys....

Suchedniów: zanim wpadł, udało mu się ukraść paliwo o wartości 6,5 tys. zł!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W ręce suchedniowskich policjantów trafił w czwartek 52-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna podejrzany jest o włamania i kradzieże paliwa z maszyn budowlanych. Jego łupem padło przeszło 700 litrów oleju napędowego!

Wartość skradzionego paliwa szacuje się na ponad 6,5 tys. zł. Rabuś wpadł, bo jego wizerunek uchwyciła fotopułapka zostawiona przez budowlańców.

Suchedniowscy policjanci prowadzili sprawę kradzieży z włamaniami do maszyn budowlanych na terenie Suchedniowa i Łącznej. Złodziej działał w październiku i listopadzie, a jego łupem padał olej napędowy, który spuszczał z maszyn. Nieznany do tej pory policji 52-letni mieszkaniec Suchedniowa dokonał w sumie 5 kradzieży. Łącznie udało mu się wypompować ponad 700 litrów paliwa, co policjanci szacują na kwotę przekraczającą 6,5 tysiąca złotych!

Suchedniowska policja dysponowała wizerunkiem sprawcy, bo zarejestrowała go fotopułapka zostawiona na jednej z koparek przez pracowników wykonujących roboty. Śledczy nie znali jednak personaliów złodzieja. Na jego trop wpadli dzielnicowi, którym udało się w końcu ustalić z kim mają do czynienia.

W czwartek, 17 listopada stróże prawa pojechali do podejrzanego. Paliwa nie udało się odnaleźć. Zabezpieczyli natomiast ubranie, w którym działał. Mężczyzna trafił za kratki.

Dzień później, bo już w piątek 18 listopada usłyszał zarzut dokonania pięciu kradzieży z włamaniami, do których się przyznał. Prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Policjanci zajmą się teraz ustaleniem co 52-latek zrobił ze skradzionym paliwem.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl