6.6 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacja„Spotkanie? Naturalnie!” – cykliczne spotkania w naturze

„Spotkanie? Naturalnie!” – cykliczne spotkania w naturze

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Powszechnie wiadomo, jak ważny jest kontakt z naturą. Zarówno dzieci jak i dorośli żyjący w ciągłym biegu i wystawieni na stały kontakt z ekranami telefonów, telewizorów i komputerów potrzebują alternatywy. Naprzeciw tym potrzebom wyszły założycielki skarżyskiej Fundacji Ludzie z Natury.

Fundacja Ludzie z Natury, założona w kwietniu 2022 roku przez 5 kobiet ze Skarżyska-Kamiennej, rozpoczęła kilka miesięcy temu cykliczne spotkania w naturze dla całych rodzin. Głównym celem spotkań jest propagowanie wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz poszerzanie świadomości ekologicznej. Odbywają się one w każdy ostatni wtorek miesiąca od godziny 17.00 do 20.00 na osiedlu Skałka. Warto podkreślić, że są one otwarte dla każdego i całkowicie bezpłatne.

Co miesiąc przygotowane są inne aktywności na łonie natury, często rozpoczynające się wspólnym spacerem po lesie, podczas którego dzieciaki mogą się wyszaleć i zintegrować, dorośli zaś mają czas na swobodne rozmowy i wymianę doświadczeń przy ognisku. Do tej pory odbyły się między innymi takie zajęcia, jak teatr cieni, budowanie ludzików z patyków, określanie wieku drzew, wspólne sprzątanie lasu, malowanie farbami na prześcieradłach.

– Po dwóch latach zdalnej nauki mamy dość siedzenia w domu” – stwierdza 10-letnia Amelka, biorąca udział w inicjatywie. Zajęcia prowadzi Martyna Błaszczyk-Filipiak, edukatorka leśna kursu „Forest Time” i jednocześnie jedna z założycielek Fundacji Ludzie z Natury. Podczas spotkań dla wszystkich dostępne są darmowe, zdrowe przekąski, kawa oraz herbata. Panuje spokojna, luźna i rodzinna atmosfera, pełna swobody i wzajemnego szacunku.

– Kiedy przebywamy w naturze, czas zwalnia, hałasy cichną a problemy na chwilą odchodzą na dalszy plan. Można wziąć głęboki oddech i po prostu BYĆ – mówi jedna z uczestniczek. Biorący udział w spotkaniach zgodnie podkreślają, jak dobroczynne jest dla nich przebywanie na łonie natury. Oderwanie dzieci od plastikowych zabawek, gier czy bajek i wspólne wyjście z domu nadaje wspólnym chwilom wspaniałą jakość.

Pogoda nigdy nie jest przeszkodą, bo jak powtarzają organizatorki: „nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie ubrania”. Mimo deszczu, wiatru czy opadom śniegu spotkania odbywają się nieprzerwanie już prawie od roku. „Spotkanie? Naturalnie!” wspierane jest z dofinansowania Urzędu Miasta Skarżysko oraz sponsorów: sklep ze zdrową żywnością Przyprawka, oraz Klimek Nieruchomości.

Źródło: informacja Fundacji Ludzie z Natury

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl