8 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 24 lutego, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaSeniorzy nie uwierzyli w historie opowiadane przez oszustów

Seniorzy nie uwierzyli w historie opowiadane przez oszustów

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Wczoraj kilkukrotnie oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców naszego regionu. Algorytm działania był podobny: telefon od medyka, informacja o chorym synu, który przebywa w szpitalu i pieniądze na jego leczenie. Całe szczęście, żadna z osób, która odebrała telefon od fałszywych medyków, nie dała się zwieść ich kłamliwym opowieściom.

Wczoraj po południu na telefon stacjonarny 76-letniej kielczanki zadzwonił mężczyzna, który podawał się za pracownika służby zdrowia. Informował kobietę, że potrzebne są pieniądze na ratunek jej ciężko chorego syna, który miał przebywać w jednym z kieleckich szpitali. Kwota, o jakiej mówił oszust to 70 tysięcy złotych.

Kobieta nie dała się jednak zwieść fałszywemu medykowi i zaraz po tym gdy oświadczyła, że nie posiada takich pieniędzy, skontaktowała się ze swoim synem, aby zweryfikować to, o czym opowiadał jej mężczyzna podający się za pracownika służby zdrowia. Intuicja jej nie zawiodła, bowiem historia o chorobie jej syna okazała się kłamstwem.

Kilka godzin później do 91-latka z Kielc również zadzwonił ktoś, kto podawał się za medyka. Algorytm działania był podobny. Informował seniora, że jego syn jest bardzo chory i potrzebne jest 70 tysięcy złotych na zastrzyk ratujący jego życie. 91-letni kielczanin nie dał wiary opowieści fałszywego medyka i zaraz po tym jak oświadczył, że nie dysponuje takimi pieniędzmi rozłączył się.

Gdy zadzwoni do Ciebie oszust podający jeż za policjanta czy pracownika służby zdrowia i:

  • informuje Cię o akcji Policji i konieczności przekazania pieniędzy w celu rozbicia grupy przestępczej – to kłamstwo, rozłącz się i zadzwoń na numer alarmowy 112;
  • gdy rozmówca podaje ci numer telefonu i informuje, że pod nim możesz potwierdzić jego tożsamość i to, że jest funkcjonariuszem – nie dzwoń. Rozłącz się i zadzwoń pod 112;
  • nie ufaj osobom, które podają się za medyków i oczekują od ciebie pieniędzy na leczenie bliskich osób! W takich sytuacjach rozłącz się i zadzwoń do osoby, na którą powołuje się oszust.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl