17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaPijany ojciec wiózł w samochodzie córkę

Pijany ojciec wiózł w samochodzie córkę

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W niedzielne popołudnie stopniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego fiata. Za kierownicą siedział, jak się okazało nietrzeźwy 41-latek. Mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu, przewoził swoją nastoletnią córkę. Kontrolowany pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się także sprawą sprawowana opieki nad córką przez nietrzeźwego ojca.

W Stopnicy, w niedzielne popołudnie policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego fiata. Jak zwykle podczas kontroli, mundurowi poddali kierującego badaniu stanu trzeźwości. Siedzący za kierownicą włoskiego auta, 41-latek miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia do kierowania.

W takim stanie przewoził swoją 13-letnią córkę. Kontrolowany przez mundurowych pojazd nie miał ważnych badań technicznych, za co zatrzymany został dowód rejestracyjny. Mężczyzną, córką i pojazdem, po zakończonych czynnościach zaopiekowała się żona kierującego. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Sprawą niewłaściwej opieki nad córką zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Pomimo wielokrotnych apeli świętokrzyskich policjantów, nie wszyscy kierujący zachowują trzeźwość podczas wsiadania za kierownicę pojazdu. Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po Policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl