16.4 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieOszustwoSenior ze Skarżyska oszukany na 28 000 zł

Senior ze Skarżyska oszukany na 28 000 zł

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Wczoraj ofiarą fałszywej policjantki padł 87-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna uwierzył w legendę o wypadku wnuczka i stracił pieniądze oraz kosztowności. Łącznie starty seniora sięgnęły blisko 28 000 złotych.

Skarżyscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, podającymi się za stróżów prawa.  W  środę około godziny 17 do 87-letniego mieszkańca miasta na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za funkcjonariuszkę policji. Przekazała, że wnuczek seniora spowodował wypadek i konieczne jest wpłacenie kaucji, aby odzyskał wolność. Mężczyzna  dał wiarę przestępcy i przekazał ponad 23 000 złotych i biżuterię innemu, rzekomemu policjantowi, który zapukał do drzwi pokrzywdzonego. Łącznie skarżyszczanin stracił prawie 28 000 złotych.

Pamiętajmy!!! Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, nie kontynuujmy dialogu i w żadnym razie nie podajmy swoich danych. Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Typując przyszłe ofiary przestępcy bazują na starych książkach telefonicznych, gdzie znajdują się dane abonentów. Rozważmy zatem zmianę numerów telefonów stacjonarnych. Wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami nasz numer telefonu nie będzie powszechni dostępny.

Opr. JG

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl