6.6 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaSąsiedzi myśleli, że nauczycielka chemii ze Skarżyska jest baronem mafii narkotykowej

Sąsiedzi myśleli, że nauczycielka chemii ze Skarżyska jest baronem mafii narkotykowej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Mieszkańcy Osiedla Dolna Kamienna przestraszyli się dużej akcji Policji oraz Straży Pożarnej. Podejrzewali, że nauczycielka chemii może być zamieszana w przestępstwa narkotykowe. Choć prawdopodobnie doszło do załamania prawa, to prawda okazała się zupełnie inna.

Wczoraj do redakcji wSkarżysku zgłosili się zaniepokojeni mieszkańcy osiedla Dolna Kamienna z prośbą o interwencję. Opowiedzieli, że 13 marca w ich sąsiedztwie doszło do dużej akcji Policji oraz Straży Pożarnej. Zaangażowane miały być dwa samochody Policji oraz wielu funkcjonariuszy. Okrążono jeden z domów. Strażacy mieli forsować ogrodzenie i drzwi, a policjanci po przeszukaniu posesji, wynieśli z domu rzeczy zapakowane w czarnych workach.

Rozmach akcji służb miał wywoływać w sąsiedztwie niepokój. Obawiano się, że za płotem może mieszkać przestępca. Ponieważ nie uzyskali od pracujących na miejscu funkcjonariuszy żadnych informacji, po osiedlu Dolna Kamienna zaczęła krążyć plotka, że akcja służb była związana z przestępstwem narkotykowym.

Było to o tyle prawdopodobne, ponieważ w przeszukiwanym domu mieszka znana w mieście nauczycielka chemii. Jej sąsiedzi opowiedzieli nam, że oglądali serial „Breaking Bad”, który opowiada historię amerykańskiego nauczyciela chemii, potajemnie wytwarzającego metamfetaminę. Z czasem staje się on baronem narkotykowym.

Oczywiście podejrzenia, że nauczycielka jest skarżyską wersją serialowego Waltera White’a, okazały się dalekie od rzeczywistości. Choć kobieta najprawdopodobniej wcale nie jest bez winy. Oficer prasowy skarżyskiej Policji podkom. Jarosław Gwóźdź poinformował nas, że interwencja stróżów prawa dotyczyła nieprawidłowości w instalacji gazowej. Poprosili o nią pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa. Policjanci nie mogli dostać się do domu, aby go przeszukać, wiec wezwali na pomoc strażaków.

Dowiedzieliśmy się, że chodzi o podejrzenie oszustw, polegającego na przerobieniu instalacji gazowej tak, aby nie płacić za niebieskie paliwo. Co ciekawe kobieta prowadzi od 2017 roku działalność gospodarczą, zajmującą się właśnie montażem domowych instalacji gazowych. Ustalono również, że jej mąż pracuje w… Polskiej Spółce Gazownictwa. On również prowadził działalność gospodarczą zajmującą się montażem instalacji gazowych, jednak zawiesił ją w 2022 roku.

Informacje potwierdził rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorz Cendrowski. – W trakcie kontroli zostały stwierdzone nieprawidłowości dot. instalacji gazowej oraz gazomierza zamontowanego na terenie posesji. Obecnie Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwości złamania prawa. W zależności od wyników tego postępowania będą podejmowane dalsze działania prawne. – poinformował nas.

Kobieta obecnie uczy w kilku szkołach w Skarżysku-Kamiennej.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl