Prezydent Skarżyska usunął wpisy w obronie oskarżonego prezydenta Ostrowca

Data:

Z portalu Facebook zniknął wpis prezydenta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga. Chodzi o stanowisko w obronie oskarżonego o korupcję prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

W połowie marca został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokurator przedstawił mu łącznie 5 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych na łączną kwotę 40 tys. złotych.

Został przewieziony do Katowic, gdzie odpowiadał na pytania śledczych przez 57 godzin. Sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla Górczyńskiego. Argumentował, że materiał dowodowy w tej sprawie, zebrany przez funkcjonariuszy CBA, jest kompletny i nie ma zagrożenia mataczenia przez oskarżonego.

Tymczasem na facebookowym koncie prezydenta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga, pojawił się wpis, w którym w triumfalny sposób obwieszczano, że Górczyński wychodzi na wolność i „wraca do pracy na rzecz mieszkańców Ostrowca”.

Następnego dnia na stronach Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawiły się nagrania, będące dowodem w sprawie, na których widać, jak prezydent Ostrowca otrzymuje od różnych osób pieniądze. Miał je otrzymywać w zamian za zatrudnianie osób w urzędzie i jednostkach podległych. Informowaliśmy o tym fakcie TUTAJ. Niedługo potem z konta facebookowego Konrada Kroniga zniknął wpis, w którym stawał w obronie Górczyńskiego.

Obydwaj prezydenci w lipcu 2022 roku przystąpili do ruchu „Tak! Dla Polski”. Górczyński został nawet liderem ruchu w województwie świętokrzyskim. Zrzesza on samorządowców z różnych stron Polski. Zamierzają oni wystawić swoje listy do sejmu oraz samorządu województwa.