9.3 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 22 lutego, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjeRuszyła modernizacja dwóch boisk przy „Samochodówce”

Ruszyła modernizacja dwóch boisk przy „Samochodówce”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Rozpoczęła się modernizacja dwóch boisk sportowych przy Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej. Stare obiekty zlokalizowane na ulicy  Władysława “Oseta” Wasilewskiego 5 zyskają nowoczesną bezpieczną nawierzchnię, nowe ogrodzenie i oświetlenie.

Będą też nowe bramki, kosze i słupki do siatkówki oraz gry w tenisa. Inwestycja kosztuje ponad 1 milion 300 tysięcy złotych. Jest finansowana po połowie ze środków budżetu powiatu skarżyskiego i środków pozyskanych w ramach programu Sportowa Polska.

– Powiat Skarżyski w tej kadencji systematycznie modernizuje infrastrukturę sportową placówek oświatowych. Obecnie powstaje kolejny kompleks sportowy przy naszych placówkach oświatowych. Tym razem przy Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych dzięki pozyskanym milionom rozpoczynamy modernizację dwóch boisk wielofunkcyjnych. Co istotne, tak jak obiecaliśmy, obiekty te już wiosną będą służyć uczniom „Samochodówki”, ale też będą mogli korzystać z niego mieszkańcy osiedla Przydworcowe – zaznacza starosta Artur Berus.    

W ramach prac modernizacyjnych wykonana zostanie rozbiórka istniejących boisk o nawierzchni asfaltowej i z płytek chodnikowych. Boiska zostaną ogrodzone oraz zyskają nowoczesną bezpieczną nawierzchnię – boisko do piłki nożnej z trawy syntetycznej, a boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i tenisa – syntetyczną. Zamontowane zostaną piłkochwyty. Ponadto wykonane zostaną elementy małej architektury, infrastruktura techniczna, odwodnienie terenu oraz budowa oświetlenia boisk wraz z zasilaniem energetycznym.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 344 998,26 zł. Zadanie finansowane jest po połowie ze środków budżetu powiatu skarżyskiego i środków pozyskanych z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

– Jest to przedostatnia inwestycja realizowana przez powiat w ramach programu Sportowa Polska, która jest inwestycją o największym zakresie i najdroższą. Ma też najbardziej istotne znaczenie jeżeli chodzi o przedsięwzięcia nie tylko szkolne, ale i prospołeczne, ponieważ te okolice osiedla Przydworcowego nie posiadają osobnych obiektów sportowych, które mogłyby być takim centrum sportowym również dla mieszkańców. Budowa wielofunkcyjnych boisk z tak szeroką ofertą tworzy dla nich więc dodatkową alternatywę sportowego spędzania czasu. mówi Katarzyna Bilska, członek zarządu powiatu odpowiedzialna za oświatę w powiecie. – Taki obiekt sportowy, patrząc na jego specyfikę, będzie także dodatkowym elementem, który podniesie ofertę edukacyjną placówki, co mamy nadzieję będzie widoczne przy naborach – dodaje K. Bilska.

Modernizację boisk wykonuje firma MILTOM Tomasz Prygiel z Parznic.

Zgodnie z umową firma na realizację inwestycji ma czas do końca marca 2024 r..

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl