7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeHistoriaRusza II etap modernizacji zbiorowej mogiły na Brzasku

Rusza II etap modernizacji zbiorowej mogiły na Brzasku

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Na dniach ruszą kolejne, ostatnie już prace modernizacyjne na zbiorowej mogile Polaków pomordowanych na Brzasku w 1940 r.

Przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego – starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska i członek zarządu Katarzyna Bilska podpisali 17 lipca umowę z wykonawcą II etapu inwestycji. Powiat Skarżyski na ten cel przeznaczy blisko 250 tys. zł. Remont, zgodnie z umową powinien zakończyć się w połowie października br.

Kompleksowa modernizacja mogiły na Brzasku wraz z otoczeniem wokół realizowana jest w dwóch etapach, w ramach pozyskanego przez powiat dofinansowania z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Pierwszy etap zrealizowany został w 2022 r., w tym roku wykonany zostanie drugi, ostatni, etap inwestycji.

Zakres robót II etapu obejmuje w szczególności – remont całego ogrodzenia, wykonanie alei z płyt granitowych, utwardzenie drogi na podbudowie z kruszywa wzmocnionego geowłókniną od skrzyżowania do końca alei granitowej wraz z remontem przepustu, utwardzenie terenu przy ogrodzeniu oraz wykonanie i zamocowanie 5 granitowych tablic informacyjnych. 

Wykonawca robót jest spółka – Inżynieria Wodna s.c Ryszard Herman, Zbigniew Duran z Końskich. Inwestycja zostanie sfinansowana z pozyskanego przez powiat dofinansowania w wysokości 210 tys. zł w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Groby i cmentarze wojenne w kraju” oraz z tegorocznego budżetu powiatu, w którym na ten cel zabezpieczono kwotę 52 tys. 503 zł.  

Prace modernizacyjne potrwają do 15 października br.

Źródło: Powiat Skarżyski

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl