Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W sobotę, 22 kwietnia, w ramach 25 kolejki spotkań Hummel IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym stadionie wicelidera GKS Zio-Max Nowiny, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1.

Po zwycięstwie w poprzedniej serii spotkań z AKS Busko-Zdrój zarówno piłkarze jak i kibice skarżyskiego Granatu liczyli na komplet punków u siebie. Jednak tym razem zadanie było trudniejsze, rywalem była druga drużyna w tabeli GKS Nowiny. W zespole gości na bramce wystąpił wychowanek Granatu Oliwier Świtoń. Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania żadnej z drużyn nie udało się stworzyć groźniej sytuacji bramkowej.

Dopiero w 25. minucie spotkania Kacper Goździk miał świetną okazję do strzelenia bramki,  jednak jego strzał obronił Oliwier Świtoń, chwilę później groźnie zaatakowali goście, Damian Kopyciński znalazł się sam na sam z Dawidem Strzelcem, jednak golkiper gospodarzy skutecznie interweniował. W 40 minucie Szymon Kot był blisko zdobycia bramki, mocno uderzył na bramkę Granatu, jeden z zawodników dobił piłkę głową do pustej bramki, jednak wcześniej arbiter wskazał pozycję spaloną. W 43. minucie groźnie na bramkę Granatu uderzał Radosław Szmalec.

Dwie minuty później Kacper Goździk był blisko pokonania Oliwiera Świtonia, strzałem głową mogło być 1:0 dla gospodarzy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Druga połowa mogła się rozpocząć dla gości z Nowin idealnie, w 46. minucie Szymon Kot znalazł się w świetnej sytuacji, ale na posterunku był Dawid Strzelec. W 52. minucie spotkania Damian Kopyciński strzela pierwszą bramkę dla GKS-u Nowiny. W 61. Minucie Adrian Uniat groźnie uderzył nad poprzeczką bramki Nowin.

W 72. minucie spotkania Adrian Uniat przelobował Oliwiera Świtonia, doprowadzając do remisu, przy bramce asystował mu Bartosz Sot. W 80. minucie spotkania na boisku pojawił się Mateusz Zęmbala, już w pierwszym kontakcie z piłką mocnym strzałem pokonał Dawida Strzelca i podopieczni Przemysława Cichonia wyszli na prowadzenie po raz drugi w tym spotkaniu. Pięć minut przed zakończeniem spotkania stan meczu mógł wyrównać Maciej Walkowiak, jednak jego strzał okazał się niecelny. Do końca spotkania żadnej z drużyn już nie udało się znaleźć drogi do bramki i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Nowin 2: 1.

W środę 26 kwietnia podopieczni Bolesława Strzemińskiego zagrają na wyjeździe ćwierćfinał Okręgowego Pucharu Polski, rywalem skarżyskiej drużyny będzie Wierna Małogoszcz. Mecz odbędzie się o godzinie 16:45.

W niedzielę 30 kwietnia odbędą się 54. derby powiatu skarżyskiego Orlicz Suchedniów kontra Granat Skarżysko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Źródło: Granat Skarżysko