21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeDrużyna z naszego podwórka II. Znowu grają!

Drużyna z naszego podwórka II. Znowu grają!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W sobotę na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej spotkali się seniorzy, policjanci, muzycy, duchowni oraz nauczyciele i uczniowie. W ramach projektu „Drużyna z Naszego podwórka II” kręcono zdjęcia do teledysku piosenki profilaktycznej „Na przekór hienom i wilkom złym”. Tym razem koalicja przeciwko złu bierze pod ochronę osoby starsze i w podeszłym wieku, które padają ofiarami bezdusznych i bezwzględnych oszustów.

Po sporym sukcesie projektu „Drużyna z Naszego Podwórka” i piosenki profilaktycznej „Drogą jasną i prostą” skarżyska koalicja przeciwko złu ponownie wkracza do akcji. Tym razem policjanci, nauczyciele, duchowni, muzycy, seniorzy oraz uczniowie postanowili wesprzeć osoby starsze, które często padają ofiarami bezdusznych i bezwzględnych przestępców. Mimo licznych apeli i działań profilaktycznych w  wielu przypadkach seniorzy tracą oszczędności swojego życia.

Z inicjatywy skarżyskich stróżów prawa powstała kolejna odsłona projektu „Drużyna z Naszego Podwórka”. Do zespołu dołączyli seniorzy ze skarżyskiego zespołu Perły z Lamusa na czele ze swą liderką Anną Tchórzewską znaną z występów w programie „The Voice Senior”. Na świat przyszła piosenka „Na przekór hienom i wilkom złym”. Tekst do utworu napisał podkomisarz Jarosław Gwóźdź, a głównym architektem melodii był Włodzimierz Sojka, muzyk, literat i dyrektor skarżyskiej szkoły muzycznej.

Piosenka w durowej optymistycznej tonacji obrazuje w skrócie codziennie ludzkie życie na przestrzeni mijającego czasu. Od wiosny do życiowej jesieni. Mamy świadomość ile wysiłku, wyrzeczeń i walki z przeciwnościami losu potrzeba, aby zbudować swój świat i swoją bezpieczną przestrzeń. Jak jednak kruche i nietrwałe mogą być efekty naszych starań, ukazuje nam rzeczywistość ówczesnego świata. Świata pełnego różnej maści zła.

Bezwzględni i nikczemni przestępcy codziennie jak hieny żerują na krzywdzie innego człowieka. Czyhają na każde ludzkie potknięcie. Nie dajmy się wprowadzić w pułapki zastawiane przez złoczyńców. Chrońmy dorobek swojego życia! Zamysłem autorów było studyjne nagranie utworu wraz z klipem video oraz jego promocja wśród jak najszerszego grona odbiorców. Po wielu godzinach studyjnych nagrań przyszedł czas na zdjęcia do videoclipu.

Na scenie skarżyskiego centrum kultury stanęli w sobotę niemalże wszyscy „zawodnicy” Drużyny z Naszego Podwórka. Kręcono zdjęcia do teledysku, którego uroczystą premierę wraz z piosenką organizatorzy projektu zapowiadają już wkrótce. Za kamerą stanął podkomisarz Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Środki na realizację wyzwania zapewnił Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, a projekt objęli patronatem Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej  insp. Tomasz Jarosz.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl