22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieZdrowiePoradnia ginekologiczna dla dzieci i młodzieży

Poradnia ginekologiczna dla dzieci i młodzieży

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Poradnia ginekologiczna dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia rozpocznie w czerwcu pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Poradnia Ginekologiczna dla dzieci działać będzie raz w miesiącu, w każdy, pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia w Poradni Ginekologiczno-Położniczej nie będą przyjmowane dorosłe kobiety.

Dziećmi będzie opiekować się lek. Anna Zmelonek-Znamirowska, ginekolog-położnik, która jest w trakcie szkolenia w zakresie ginekologii dziecięcej. Będzie to zawsze ta sama lekarka, co ma wpłynąć pozytywnie na komfort młodych pacjentek. Anna Zmelonek-Znamirowska wylicza, że pomoc w poradni będą mogły uzyskać dziewczynki m.in.: z infekcjami dróg rodnych, zaburzeniami miesiączkowania, opóźnionym bądź przyspieszonym dojrzewaniem czy bolesnymi miesiączkami. Nie ma dolnej granicy dotyczącej wieku zgłaszających się dzieci.

Lekarka apeluje, aby nie bagatelizować niepokojących objawów i nie obawiać się wizyt z dzieckiem w poradni. Pierwsza wizyta ginekologiczno-położnicza powinna odbyć się między 13. i 15. r.ż. dziewczynki i powinna mieć charakter profilaktyczno-edukacyjny. By się odbyła konieczna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego.

Wcześniej, jak sugeruje Anna Zmelonek-Znamirowska, warto porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić, jak wygląda wizyta, że trzeba będzie odsłonić niektóre części ciała i że w trakcie jej trwania, rodzic, opiekun może być cały czas z dzieckiem. By dziewczynkę zapisać na wizytę do Poradni Ginekologicznej nie jest konieczne skierowanie. Rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu 41 36 71 563.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl