16.4 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaNikt nie przyznawał się do kierowania

Nikt nie przyznawał się do kierowania

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Obaj byli pijani i żaden nie przyznawał się do kierowania autem, które wjechało w pola. 31 i 61-latek trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia mężczyźni byli zdecydowanie bardziej rozmowni.

Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości, choć posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie pijany kierowca wjechał do rowu. Z pojazdu miały wysiąść dwie zataczające się osoby. Mundurowi skierowani we wskazane miejsce, na terenie Solca w gminie Szydłów, przy mercedesie zastali dwóch mężczyzn. Auto znajdowało się w polu. 31-latek stał opierając się o drzwi pojazdu, natomiast jego 61-letni kolega leżał poza pojazdem na rzeczach wyrzuconych z bagażnika. Żaden z nich nie przyznawał się jednak do kierowania.

Z ustaleń policjantów wynikało, że przed zdarzeniem kierujący mercedesem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co zakończyło się „wycieczką” w pole. Podczas prób wyjechania z błota auto utknęło na dobre, nie pomogło nawet opróżnienie bagażnika i kabiny z wielu przedmiotów. To według zamysłu nietrzeźwych mężczyzn miało skutecznie odciążyć konstrukcję.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie młodszego z nich wykazało 2,3 promila, starszego zaś 1,5 promila. Mercedes, który wyjechał na drogę nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że za kierownicą auta siedział starszy z mężczyzn. W przeszłości był już kilkukrotnie karany za podobne przestępstwa, miał także orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wczoraj funkcjonariusze przedstawiali mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązującego sądowego zakazu. Podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl