22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeTurystykaPLL LOT sprzedaje bilety z Radomia w setkach

PLL LOT sprzedaje bilety z Radomia w setkach

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Podczas Kongresu Radom Przyszłości zaproszeni goście podkreślali, że loty z Radomia są atrakcyjnym rozwiązaniem. Nasz narodowy przewoźnik zaoferował loty do Paryża, Kopenhagi i Rzymu.

W pierwszy weekend października odbył się Kongres Radom Przyszłości. Jego celem jest przybliżenie zagadnień związanych z rozwojem miasta, gospodarki wraz z uwzględnieniem miejskich uwarunkowań miasta. Goście wydarzenia podkreślali zasadność inwestycji w lotnisko. Jak się okazuje, bilety z Radomia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych.

PLL LOT we wrześniu podał rozkład tras i ceny rejsów z Radomia

Optymistycznie na ten temat wypowiadał się wiceprezes Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze”. Podczas swojego przemówienia podał informację, że w ciągu zaledwie kilku dni udało się sprzedać kilkaset biletów. W jego ocenie taki wynik pokazuje, jaki jest potencjał tego miejsca.

Ktokolwiek przyjeżdża na to lotnisko, jest nim zachwycony. Myślimy o nim jako o miejscu, które żyje przez cały tydzień. Marzy nam się, żeby to było miejsce spotkań. Chcemy dostarczyć klientom dobrych emocji, które sprawią, że pasażerowie będą do nich wracać. Miejsce, które było memem, stało się miejscem, z którego wszyscy jesteśmy dumni

Paweł Siennicki, wiceprezes Państwowego Przedsiębiorstwa “Porty Lotnicze”, cytowany przez Rynek Lotniczy

W samych superlatywach o radomskim lotnisku i zasadności jego wybudowania, a później remontu, wypowiadali się też europoseł Adam Bielan oraz poseł ziemi radomskiej Marek Suski.

– Inwestycja może zmienić cały region. Udało się nam przełamać opory natury politycznej. Rozwój Radomia był spowolniony po utracie statusu stolicy województwa. Przyszłość Radomia leży mi na sercu. Wielu mieszkańców wyjeżdża za chlebem do Warszawy, Krakowa i innych miast. Mam nadzieję, że ten trend się odwróci, po ukończeniu tej inwestycji i uruchomieniu lotów. Po ogłoszeniu pierwszych kierunków PLL LOT sprzedano już setki biletów. Musimy wykorzystać tę szansę

Adam Bielan, europoseł

Poseł Marek Suski w 2018 roku zasłynął wypowiedzią, że lotnisko w Radomiu ma potencjał, bo jest bliżej do Afryki. W rozmowie z dziennikarzami zwracał uwagę na to, że lotnisko na południe do Warszawy będzie dla przewoźników bardziej wygodne niż Okęcie. – Praktycznie wszystkie bilety zostały już sprzedane na pierwsze loty. To miejsce, do którego warto latać. Warto było więc zainwestować w ten port. Będziemy mieć loty do wielu kierunków świata. — zapowiedział.

Z perspektywy Skarżyska-Kamiennej oraz północy Świętokrzyskiego, ruch lotniczy w Radomiu jest szalenie ważny. Dobrze, że wśród polityków podkreślana jest zasadność działania tego lotniska. Jeśli lotnisko się będzie rozwijać, to bliskie położenie miasta nad Kamienną, w przyszłości przyciągnie również korzyści gospodarcze, a nie tylko turystów.

Fot. Kamil Wrzosek, Biuro Prasowe PLL LOT

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl