30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeTurystykaPierwsze loty z Radomia już w kwietniu. Znamy rozkład i ceny!

Pierwsze loty z Radomia już w kwietniu. Znamy rozkład i ceny!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już od 28 kwietnia, z Radomia polecimy m.in. do Paryża, Rzymu czy Kopenhagi. LOT opublikował rozkład rejsów i uruchomił sprzedaż biletów. Ceny są niezbyt wygórowane.

Polski przewoźnik zaprezentował wczoraj rozkład lotów i uruchomił sprzedaż biletów. Czy staną się one sprzedażowym hitem? To pokaże czas. Przeanalizowaliśmy propozycje lotów z Radomia i porównaliśmy je z innymi przewoźnikami. Z lotniska będą startowały samoloty Boeing 737-800, czyli te same, które w swojej flocie posiada Ryanair.

Rozkład połączeń z lotniska Warszawa-Radom

Dokładny rozkład można znaleźć na stronie Pasazer.com. Na portalu rzecznik prasowy LOT-u Krzysztof Moczulski, przekonuje, że otwarcie siatki połączeń z Radomia jest dobrym rozwiązaniem dla miasta. W swojej wypowiedziach nie wspomniał o mieszkańcach północnej części województwa świętokrzyskiego. Dla miast, takich jak Kielce i Skarżysko-Kamienna, radomskie lotnisko będzie stwarzać perspektywę łatwiejszej i przyjemniejszej podróży.

Otwarcie lotniska w Radomiu stwarza możliwość rozbudowy naszej siatki połączeń w zakresie lotów point-to-point. Przeniesienie części ruchu do radomskiego portu zwiększy również przepustowość lotniska Chopina. Jestem przekonany, że oferta LOT-u stanie się inspiracją dla mieszkańców Mazowsza do odkrywania nowych miejsc.

Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u.

LOT pochwalił się nowymi połączeniami z lotniska Warszawa-Radom, za pośrednictwem Facebooka.

Samoloty na trasie Radom – Rzym będą startować 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i soboty. Rejs będzie trwał 2 godziny i 10 minut. Odlot planowany jest o godzinie 13:30. W stolicy Włoch turyści wysiądą o 15:40. Samolot będzie wracał do Polski o 16:40, więc na lotnisku Warszawa-Radom będzie o 18:50.

POLUB NASZĄ STRONĘ FACEBOOKU

Z Radomia do Kopenhagi polecimy i wrócimy we wtorki, piątki i niektóre niedziele. Wyloty zaplanowano na 7:50, przylot o 9:30. W rejs powrotny wyruszymy o 10:30, a wrócimy o 12:00. Lot potrwa godzinę i czterdzieści minut.

Na trasie Radom – Paryż połączenia będą realizowane we wtorki, piątki i niedziele. Samolot będzie startował o 20:15, w Paryżu wyląduje o 22:45. Powrót planuje się na poniedziałki, czwartki i soboty. Z Paryża wystartujemy o 19:45, a wylądujemy o 22:00. Do stolicy Francji zatem dolecimy w 2,5 godziny.

Czy wylot na majówkę z Radomia jest opłacalny?

Na potrzeby porównania radomskiej oferty LOT z innymi przewoźnikami, skorzystaliśmy z wyszukiwarki kiwi.com i wyszukiwarki Wizz Air dla połączeń dla jednej osoby, w terminie 28.04.2023 – 04.05.2023, na trasie do Rzymu. W przypadku Ryanaira loty były w terminie od 29.04.2023 do 04.05.2023. Co zaskakujące — oferta polskiego przewoźnika wygląda najkorzystniej. Najgorzej wypadł Wizz Air z ceną 1008 zł za pasażera. Natomiast Ryanair – 673 zł, a LOT niecałe 595 zł.

Odpowiedź na przykładzie Rzymu wydaje się jednoznaczna. Nowa oferta z Radomia może być dla nas korzystna, ponieważ oprócz samej ceny biletów samolotowych, musimy też uwzględnić dodatkowe koszty, takie jak dojazd na lotnisko, czy też parking.

Foto: PLL LOT

POLUB NASZĄ STRONĘ FACEBOOKU

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl