17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoPIORUNY z Mesko trafią do Norwegii

PIORUNY z Mesko trafią do Norwegii

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Polskie zestawy rakietowe, które cieszą się wielką sławą m.in. na Ukrainie, gdzie sieją postrach w szeregach rosyjskich najeźdźców trafią do Norwegii. Skarżyska firma podpisała umowę z Norwegami.

Zestawy rakietowe trafią do Sił Zbrojnych Królestwa Norwegii. Skarżyskie zakłady podpisały w tej sprawie umowę 29 listopada w Oslo. Norwegia jest kolejnym po Stanach Zjednoczonych i Estonii, krajem, który zdecydował się na zakup PIORUNÓW. Umowę w imieniu MESKO S.A podpisał wiceprezes spółki Przemysław Kowalczuk.

Milionowy kontrakt

Kontrakt zawarty z Norwegami to kilkadziesiąt milionów euro. W ramach kontraktu MESKO S.A dostarczy kilkaset rakiet PIORUN oraz zestawy startowe. Dzięki nowej umowie Skarżyski producent po raz kolejny umacnia swoją pozycję na rynkach zewnętrznych.

Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym konkurowaliśmy z europejskimi i amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Praca wykonana przez ostatni rok przez Polską Grupę Zbrojeniową sprawiła, że nasza oferta okazała się znacznie lepsza, niż naszych konkurentów i wygraliśmy przetarg. Oczywiście nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Jest to nasz przystanek w ekspansji na rynki zewnętrzne. Na tym opiera się nasza strategia dla tej grupy produktów. W dość krótkim czasie skutecznie dostosowaliśmy naszą ofertę do specyficznych wymagań norweskiego klienta, co udowadnia naszą elastyczność zarówno biznesową, jak i technologiczną – zaznacza dr inż. Przemysław Kowalczuk.

Jak dodaje Przemysław Kowalczuk:

MESKO S.A. ma ogromny potencjał biznesowy, jeśli chodzi o podobne transakcje w przyszłości. Umowa z Norwegią nie jest ostatnią, której można spodziewać się w nieodległym czasie.

Polski zakład od lat prowadzi współpracę z Norweską firmą Nammo w zakresie amunicji średniego kalibru, jednak obecnie podpisana umowa jest pierwszą na dostawy tego typu uzbrojenia dla Norweskich Sił Zbrojnych.

Fot: MESKO S.A

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl