Pierwszy sondaż poparcia kandydatów na prezydenta Skarżyska

Data:

Ośrodek Badawczy Dobra Opinia opublikował wyniki sondażu poparcia dla kandydatów na prezydenta Skarżyska-Kamiennej w wyborach samorządowych w 2024 roku. Wyniki nie są wielkim zaskoczeniem. Na czele są dwaj główni pretendenci do fotela prezydenta: Konrad Krönig oraz Mariusz Bodo.

Według najnowszego sondażu Konrad Krönig, przy takim zestawieniu kandydatów, może liczyć na 36,1% głosów. Na drugim miejscu jest Mariusz Bodo, który ma 29,1% głosów. Następnie Konrad Wikariusz (Lepsze Skarżysko) oraz Artur Pejas (Nowa Lewica) 11,7% głosów. Wyścig zamyka Arkadiusz Bogucki (Ruch Marka Materka) z wynikiem 11,4% głosów.

W porównaniu z sondażami sprzed kampanii wyborczej z 2018 roku obecny prezydent Konrad Krönig zaliczył spory spadek poparcia. Pierwsze sondaże dawały mu bowiem aż 50%, co dawałoby zwycięstwo w pierwszej turze. Ostatecznie w pierwszej turze wyborów z 2018 roku uzyskał 42% głosów.

Liderzy wyścigu zmierzyli się już wyborach prezydenckich w 2018 roku. Wtedy na kolejną kadencję został wybrany Konrad Krönig. Mariusz Bodo jednak już w 2021 roku zapowiedział chęć ponownego wystartowania w wyborach.