9.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaOplem w barierę, Volkswagenem w płot. Perypetie pijanych kierowców

Oplem w barierę, Volkswagenem w płot. Perypetie pijanych kierowców

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Skarżyscy policjanci ujawnili czterech kierujących pojazdami na „podwójnym gazie”. Jednym z nich był 45-letni mieszkaniec gminy Łączna, który uciekał volkswagenem przed policjantami. Jazdę zakończył w ogrodzeniu posesji. W organizmie miał prawie 0,7 promila alkoholu. Za samo niezatrzymanie do policyjnej kontroli grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności. Odpowie także za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Jako pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących wpadł 61-latek z gminy Bliżyn. W piątek przed godziną 23 na krajowej „42” w miejscowości Górki wjechał z barierę energochłonną. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

W niedzielę po godzinie 13 w Kamionkach w gminie Łączna policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli volkswagena. Siedzący za kierownicą zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane z oznakowanego radiowozu, i podjął ucieczkę.

Na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem, uderzając w ogrodzenie posesji. Uciekinierem okazał się 45-letni mieszkaniec tej samej gminy. Po przebadaniu na zawartość alkoholu funkcjonariusze poznali powód próby ucieczki przed kontrolą. 45-latek wydmuchał prawie 0,7 promila. Kolejni dwaj kierowcy stracili prawa jazdy w poniedziałkowy poranek w Skarżysku. Na ulicy Kopernika 43-latek z gminy Skarżysko – Kościelne prowadził mazdę, mając w sobie 0,75 promila alkoholu.

Natomiast na ulicy Żeromskiego 59-letni ostrowczanin kierował peugeotem w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,35 promila zakazanej substancji w organizmie.

Wszyscy czterej kierujący wkrótce będą się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i nawet dwa lata  pozbawienia wolności. Za niezatrzymanie do policyjnej kontroli można spędzić za kratkami nawet pięć lat. Prowadzenie samochodu w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem i grozi za nie 2500 złotych grzywny.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl