20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaOdsiedzi zaległy wyrok i odpowie za znieważenie pomnika

Odsiedzi zaległy wyrok i odpowie za znieważenie pomnika

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Na 3 lata i 6 miesięcy za „kraty” trafi 39-latek, którego w poniedziałkowe popołudnie zatrzymali kieleccy policjanci. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd. Dodatkowo kielczanin jest podejrzewany o znieważenie ponika Jana Karskiego na kieleckim deptaku, do którego doszło w połowie marca.

W połowie marca dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Kielcach podczas obchodu zauważył, że pomnik Jana Karskiego, który stoi na kieleckiej ulicy Sienkiewicza jest pomalowany farbą. O sprawie poinformowano przedstawicieli Stowarzyszenia Jana Karskiego w Kielcach. Policjanci z komisariatu na kieleckim śródmieściu, do których trafiła sprawa po analizie zebranego materiału we współpracy z kryminalnymi z kieleckiej komendy ustalili, kto może być odpowiedzialny za zniszczenie pomnika.

W poniedziałkowe popołudnie w sprawie zatrzymali 39-letniego mieszkańca Kielc, który jest podejrzewany o znieważenie pomnika, do którego doszło w połowie marca. Jak się okazało, to nie jedyny konflikt z prawem, w który wszedł mężczyzna. Za rozbój był on poszukiwany listem gończym wydanym przez kielecki sąd, bowiem nie stawił się do aresztu, aby odbyć zasądzony wyrok 3 lat i 6 miesięcy. 39-letni kielczanin trafił już za kraty, przyjdzie mu również odpowiedzieć za znieważenie pomnika, za co może mu grozić kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl