17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaOdpowie za szereg przestępstw

Odpowie za szereg przestępstw

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Starachowiccy policjanci w połowie maja zatrzymali 20-latka. Starachowiczanin był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy za przestępstwa kradzieży, gróźb karalnych i włamań. Mężczyzna podejrzany jest również o to, że pod koniec marca dokonał kradzieży pieniędzy z busa, a w połowie maja usiłował dokonać kradzieży radia samochodowego. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego i usłyszał już kolejne zarzuty.

O nieuchronności poniesienia konsekwencji za swoje przestępcze działanie przekonał się 20-letni starachowiczanin. Pod koniec marca br. do policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich wpłynęła informacja o  kradzieży pieniędzy w kwocie 1300 złotych z busa kursującego na trasie Starachowice – Skarżysko. W efekcie poczynionych ustaleń stróże prawa w połowie maja w sprawie  zatrzymali 20-letniego mieszkańca Starachowic. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia łącznej kary pozbawienia wolności 2 lat i 6 miesięcy za przestępstwa kradzieży, kradzieży rozbójniczej, włamań i gróźb karalnych.

Dzień przed zatrzymaniem starachowiczanina do mundurowych wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca po włamaniu się do francuskiego auta usiłował dokonać kradzieży radia samochodowego, natomiast w drugim pojeździe koreańskiego producenta, dokonał zniszczenia kokpitu wraz z panelem radia samochodowego. Właściciele aut wycenili szkody na łączną kwotę 3500 złotych. Po przeprowadzonych czynnościach okazało się, że przestępstw dokonał 20-latek, który już odbywał wyrok za poprzednie czyny. W areszcie śledczym usłyszał kolejne zarzuty usiłowania włamania oraz zniszczenia mienia. Za co grozi mu dodatkowo do 10 lat pozbawienia wolności.   

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl