17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieStraż PożarnaOchotnicza Straż Pożarna w Skarżysku-Kamiennej świętuje 100-lecie istnienia

Ochotnicza Straż Pożarna w Skarżysku-Kamiennej świętuje 100-lecie istnienia

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Uroczystość z tej okazji, która odbywała się na placu jednostki 9 września, połączona była z przekazaniem dla OSP nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i odznaczeniem osób zasłużonych dla pożarnictwa.

W uroczystości  z okazji 100-lecia OSP uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta: prezydent miasta Konrad Krönig, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński oraz skarbnik miasta Ewa Pawełczyk.

Zebranych przywitał prezes OSP Skarżysko-Kamienna Andrzej Markiewicz. Przedstawił on rys historyczny jednostki, która dba o bezpieczeństwo mieszkańców już od 100 lat. Podkreślano, że obecnie OSP Skarżysko-Kamienna bierze udział w największej ilości interwencji spośród jednostek OSP z powiatu skarżyskiego. Ponadto wchodzi w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Północ”.

Uroczystość połączona była z oficjalnym przekazaniem dla jednostki nowego wozu ratowniczo-gaśniczego, przy zakupie którego gmina Skarżysko-Kamienna pomogła finansowo. Wóz został poświęcony. Nadano mu imię „Jędrek”.

W czasie obchodów zasadzony został „Dąb 100-lecia”, a osoby zasłużone dla pożarnictwa otrzymały medale i wyróżnienia. Wśród uhonorowanych medalem znaleźli się także: prezydent miasta Konrad Krönig oraz skarbnik miasta Ewa Pawełczyk.

Prezydent miasta – który w imieniu mieszkańców złożył życzenia z okazji 100-lecia na ręce prezesa OSP Andrzeja Markiewicza – pogratulował druhom dotychczasowych osiągnięć, podziękował za profesjonalizm w działaniu, ofiarną pracę oraz dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców. Zadeklarował również dalszą współpracę.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl