17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonMundurowi na uczelni – festyn z udziałem policjantów

Mundurowi na uczelni – festyn z udziałem policjantów

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Na terenie Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbył się festyn. Wydarzenie kierowane było do młodych ludzi, stojących przed życiowymi wyborami. To właśnie oni – uczniowie szkół średnich, mogli dziś zapoznać się z ofertą i możliwościami, jakie daje służba w Policji. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach udział w wydarzeniu wziął jego pierwszy zastępca insp. Jarosław Tokarczyk.

Już przed oficjalnym otwarciem pikniku wszystkim towarzyszyło poruszenie. Ustawianie sprzętu przywiezionego do prezentacji, ostatnie szlify przed pokazami, przygotowania do wykładów. Wszystko po to, by zaproszonym uczniom szkół średnich przybliżyć zawód policjanta, pokazać niezwykle szeroką ofertę i możliwości, jakie daje służba w naszych szeregach.

Policjanci, tradycyjnie już przy tego typu wydarzeniach, przygotowali wiele atrakcji. Zebrani mogli oglądać, a nawet przymierzyć się do motocykli, z których na co dzień korzystają funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej. Powodzeniem cieszyła się przywieziona na miejsce łódź motorowa. Każdy mógł obejrzeć i poznać szczegóły techniczne naszej „motorówki”, często nie kryjąc zdziwienia możliwościami i mocą sprzętu, którym policjanci patrolują zbiorniki wodne. Radiowóz wyposażony w najbardziej nowoczesne systemy zaprezentowali mundurowi z komendy wojewódzkiej.

Wydział prewencji przygotował pokaz z udziałem przewodników psów służbowych. Funkcjonariusze laboratorium kryminalistycznego również prezentowali liczne atrakcje – każdy mógł zrobić pamiątkowy odcisk palca oraz zobaczyć, choć trudną i skrupulatną, to często pasjonującą pracę technika na miejscu zdarzenia. Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach na festyn przyjechali typowymi dla jednostki, nieco większymi radiowozami z dużą ilością wyposażenia. Uczestnicy oglądali sprzęt używany podczas zabezpieczeń m.in. imprez masowych.

Policjanci zaprezentowali także działanie systemów i urządzeń pomagających w skutecznym poszukiwaniu osób. Dron i nadajniki GPS pozwalają na bardzo dokładne sprawdzenie nawet najbardziej trudnego i niedostępnego terenu. Funkcjonariusze w Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zorganizowali pokaz taktyk i techniki przeprowadzania interwencji, na którym nie zabrakło spektakularnych elementów sztuk walki. Specjalista z zespołu doboru udzielał informacji i wyjaśniał wszelkie wątpliwości dotyczące wymagań i procedury wstąpienia do służby.

Licealiści mogli dziś wcielić się w role policjantów. W kilkuosobowych zespołach mierzyli się z różnymi zadaniami, jakie policjanci wykonują w służbie. Uczniowie wykonywali czynności na miejscu zdarzenia drogowego, realizowali także zadania o charakterze ratowniczym, a nawet dochodzeniowo-śledczym. 

Festyn był okazją do pokazania pewnej „próbki” zawodu policjanta, kilku ciekawostek i niewątpliwych atrakcji związanych z codzienną służbą. Dziś młodym ludziom przedstawiono niezwykle szerokie spektrum możliwości. Jak widać, w mundurze bez trudu można osiągnąć spełnienie zawodowe. Dotyczy to zarówno osób aktywnych, uwielbiających ruch jak i zmiany, jak również statecznych, bardziej zainteresowanych samą nauką.

W wydarzeniu udział wzięli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Pan Piotr Wawrzyk, Senator RP Krzysztof Słoń, Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak, Wicestarosta Kielecki Tomasz Pleban, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Kielcach i zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl