22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonDzień Dziecka w województwie świętokrzyskim. Moc atrakcji dla najmłodszych

Dzień Dziecka w województwie świętokrzyskim. Moc atrakcji dla najmłodszych

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Bajkowy korowód, zabawa z przyjaznym dzieciom robotem typu Bella Bot, kreatywne zabawy, konkursy i wiele nagród do wygrania – świętokrzyskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Dziecka ciekawe propozycje dla najmłodszych oraz całych rodzin.

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza na 21. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej, Pacanów-Włochy 2023! Festiwal Kultury Dziecięcej jest największym, corocznym wydarzeniem promującym kulturę dziecięcą, w ramach którego 3 czerwca, podczas Spotkań Mistrzów Muzyki zaprezentują się dziecięcy artyści – laureaci przeglądów muzycznych o randze min. wojewódzkiej. 

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach 1 czerwca od godziny 10.00 zaprasza najmłodszych na: spektakl muzyczny „O najpiękniejszych baśniach świata” – sala widowiskowa WDK (zapisy na spektakl pod numerem telefonu 41 3655107, liczba miejsc jest ograniczona), gry, zabawy, konkursy z nagrodami, animacje, malowanie twarzy, bańki mydlane, malowanie kredą, warsztaty rzeźbiarskie i malarskie, malowanie na szkle, nauka tańców ludowych.

Prezentacja mówiącego i poruszającego się autonomicznie robota, zabawa pod okiem animatorów, warsztaty ekologiczne oraz pokazy m.in. z użyciem ciekłego azotu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie na Dzień Dziecka przygotowało Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Gdy młodsi będą się bawić, rodzice zyskają okazję, by porozmawiać z psychologiem specjalizującym się w tematyce wychowania. Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu przygotowało na 1 czerwca wyjątkową ofertę. Jej ważnym elementem jest oficjalna prezentacja nowej atrakcji Centrum: przyjaznego dzieciom robota typu Bella Bot.

5 czerwca o godzinie 9:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci z Cezarym Harasimowiczem. Jest skierowane dla uczniów klas 2-4 szkół podstawowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt 41-361-53-51 wew. 206,207,208.

Zapraszamy na Dzień Dziecka w Muzeum Zamkowym, które przenosi świętowanie na 3 czerwca (sobota) i dla wszystkich turystów indywidualnych poniżej 18 roku życia będą bilety za symboliczny 1 zł! Serdecznie zapraszamy!

1 czerwca Muzeum Narodowe w Kielcach w godzinach otwarcia oddziału zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich, w tym:

  •  wnętrz zabytkowych z XVII–XVIII wieku, w których można zobaczyć m.in. unikatowy XVII-wieczny strop ramowy Pożar Troi warsztatu Tomasza Dolabelli, fryz portretowy i podstropowy w Izbie Stołowej Górnej oraz dwie tapiserie: Triumf Ateny i Bitwa nad Granikiem;
  •  zmodernizowanej Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej, w której można podziwiać m.in. portrety staropolskie, malarstwo takich artystów jak Józef Pankiewicz, Zofia Stryjeńska, Witkacy i Rafał Hadziewicz oraz największą w Polsce kolekcję porcelany ćmielowskiej;
  • najnowszej wystawy czasowej Polski mężczyzna 1910–2010, która prezentuje ewolucję w przedstawianiu postaci mężczyzny w malarstwie i rzeźbie w ciągu ostatnich 100 lat. Na ekspozycji można zobaczyć przykłady zarówno śmiałej obrazowo czy kolorystycznie figuracji, jak i XX-wiecznego realizmu, w tym polskiego realizmu socjalistycznego (socrealizmu).

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl