21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieOszustwoMieszkaniec Skarżyska oszukany przy zakupie ekogroszku

Mieszkaniec Skarżyska oszukany przy zakupie ekogroszku

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

O tym, że należy zachować szczególną ostrożność podczas robienia zakupów przez Internet, przekonali się w ciągu kilku ostatnich dni mieszkańcy powiatu skarżyskiego. Zakup ekogroszku za kwotę ponad 5 tysięcy złotych czy też obuwia za kwotę 200 złotych dostarczyło nabywcom powodu do zmartwień.

Pod koniec ubiegłego miesiąca skarżyscy policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie podczas zakupu ekogroszku za kwotę 5300 złotych. 64-latek zamówił towar w jednym ze sklepów internetowych na terenie Polski. Tego samego dnia otrzymał telefon od dystrybutora z prośbą o potwierdzenie zamówienia oraz wykonanie przelewu na podany rachunek bankowy. Po kilku dniach zniecierpliwiony brakiem zamówionego towaru oraz niemożliwością skontaktowania się telefonicznie ze sklepem poinformował miejscowych funkcjonariuszy.


Na początku sierpnia do skarżyskiej komendy zgłosiły się dwie mieszkanki gminy Bliżyn informując, że zostały oszukane. 32 i 36-latka relacjonowały, iż na jednym z portali społecznościowych znalazły atrakcyjną ofertę sprzedaży markowych butów sportowych. Pomimo zachowania czujności i ustalenia płatności za zamówiony towar przy odbiorze zostały oszukane. W nadesłanej przesyłce przez sprzedającego znajdowało się obuwie nieodpowiadające opisowi z oferty. Blokada środków w firmie kurierskiej w kwocie 200 złotych dla każdej z pań być może uchroni je od konsekwencji niefortunnej transakcji.


Kupowanie przez Internet to szybkie i wygodne rozwiązanie. Możliwość porównania ofert wśród wielu sprzedających czy też dostępność sklepów internetowych 24 godziny na dobę to z pewnością atuty kupowania. Jednak nie możemy zapominać, iż z takimi rozwiązaniami wiąże się szereg zagrożeń. Pamiętaj:

-Dokładnie weryfikuj wiarygodność sprzedawcy, poprzez sprawdzenie, czy masz do czynienia  z uczciwą firmą, która jest zarejestrowana i aktywna na rynku. Możesz wejść na stronę danego sklepu, a następnie odszukaj dane kontaktowe, takie jak nazwa i adres firmy, NIP, numer telefonu czy adres mailowy. Brak takich danych powinien być potraktowany jako sygnał ostrzegawczy.
-Możesz przeczytać w sieci opinie o sklepie np. na portalach społecznościowych, na forach internetowych czy serwisach opinii. Sprawdź, czy inni klienci skarżą się na sprzedawcę  np.        w związku z długim czasem przesyłki, sprzedawaniem produktów niezgodnych z opisem czy niską jakością obsługi. W takiej sytuacji rozważ rezygnację.

-Potwierdzaj obecność certyfikatu SSL (Secure Socket Layer), który umożliwia szyfrowanie danych podczas transmisji z serwerem. Jego obecność potwierdza symbol zielonej kłódki, która powinna znajdować się obok wpisanego w przeglądarce adresu strony internetowej.
-Sprawdź, czy sklep oferuje różne metody płatności. Zachowaj ostrożność, jeśli sprzedawca oferuje tylko jedną metodę i oczekuje zapłaty z góry za zakupy.

Opr. ASŁ
Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna
 

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl