9.3 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 22 lutego, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaMieszkaniec Ostrowca pobił skarżyszczanina. Może dostać 3 lata

Mieszkaniec Ostrowca pobił skarżyszczanina. Może dostać 3 lata

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Taką decyzję podjął skarżyski sąd wobec podejrzanego, który pobił 44-letniego skarżyszczanina. Pokrzywdzony w stanie zagrażającym życiu przebywa w szpitalu. Finalnie sprawca może spędzić w więzieniu co najmniej trzy lata, tyle bowiem wynosi dolna granica kary za powyższe przestępstwo.

Zdarzenie miało miejsce w połowie stycznia. Skarżyscy policjanci zostali powiadomieni, że przed jednym z bloków na osiedlu Milica doszło do pobicia mężczyzny. Z relacji świadków wynikało, że pokrzywdzony 44-latek został zaatakowany przez innego mężczyznę, w towarzystwie którego chwilę wcześniej wyszedł z klatki schodowej.

Z poważnymi obrażeniami ciała pobity trafił do szpitala, gdzie przebywa do dziś. Jego życie nadal jest zagrożone. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko ustalili, że może nim być 37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Ten jednak skutecznie ukrywał się przed stróżami prawa. We wtorek został zatrzymany przez ostrowieckich policjantów i trafił do skarżyskiej komendy.

W środę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwa dopuścił się warunkach recydywy, bowiem całkiem niedawno opuścił więzienne mury po sześcioletniej odsiadce. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka.

Dziś sąd przychylił się do wniosku prokuratora i orzekł wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Finalnie sprawca pobicia może spędzić w więzieniu co najmniej trzy lata, tyle bowiem wynosi dolna granica kary za opisane przestępstwo.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl