14.8 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 7 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaSportPiłka RęcznaŁomża Industria Kielce pewnie wygrywa w Superlidze. Tym razem z Torus Wybrzeże...

Łomża Industria Kielce pewnie wygrywa w Superlidze. Tym razem z Torus Wybrzeże Gdańsk.

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Drużyna Łomża Industria Kielce pokonała na wyjeździe Torus Wybrzeże Gdańsk w meczu 6. serii PGNiG Superligi (31:20). Na parkiecie zmierzyły się pierwsza i trzecia ekipa w ligowej tabeli. Świetny mecz żółto-biało-niebieskich barwach rozegrali Nedim Remili i Mateusz Kornecki.

Instagram will load in the frontend.

Nie opadł na dobre kurz po czwartkowym meczu Ligi Mistrzów nad THW Kiel (40:37), a Mistrzowie Polski stanęli przed kolejnym, ważnym zadaniem. Niespełna 48 godzin po efektownej wygranej nad wicemistrzami Niemiec drużyna Łomża Industria Kielce wybiegła na parkiet w Gdańsku. Mierzyli się z rewelacją sezonu, trzecim w tabeli PGNiG Superligi Torus Wybrzeżem Gdańsk.

Co ciekawe, najważniejszymi postaciami w obozie gdańszczan są doskonale znajome nam twarze. Na ławce szkoleniowej Wybrzeża zasiada Mariusz Jurkiewicz. Najlepszy strzelec? Mateusz Jachlewski? Objawienie w bramce? Miłosz Wałach. Każdy z nich z bogatą historią w drużynie Łomża Industria Kielce.

Trener Talant Dujshebaev w sobotę do meczowego protokołu wpisał tylko trzynastu graczy. Wśród nieobecnych kontuzjowani Elliot Stenmalm, Cezary Surgiel, Tomasz Gębala, Damian Domagała oraz Benoit Kounkoud, Alex Dujshebaev, Artsem Karalek i Igor Karacic. Pod nieobecność ostatniego w wymienionych, grą drużyny z Kielc od pierwszej minuty spotkania w Gdańsku kierował Daniel Dujshebaev.

Mecz nie należał do łatwych. Zespół z Gdańska grał bardzo cierpliwie i mądrze, dlatego bezpieczną przewagę zbudowaliśmy dopiero w końcówce meczu. Kibice zapewnili fajną atmosferę, co na pewno pomogło gospodarzom, którzy zagrali dobre spotkanie. Cieszymy się, że udało nam się jednak wygrać. Teraz czeka nas przerwa na zgrupowania kadr narodowych. Tygodniowy wyjazd przyda nam się, żeby odświeżyć głowy i zatęsknić za klubem. Myślę, że wyjdzie nam to na plus

Mateusz Kornecki, bramkarz Łomża Industria Kielce

Wynik otworzył Nedim Remili, ale wcale nie rozwiązało to worka z bramkami. Licznik kolejnych trafień po obu stronach bił bardzo wolno. Duża w tym zasługa bramkarzy obu ekip. Mateusz Kornecki i Miłosz Wałach pierwszą połowę zakończyli z ponad 40-procentową skutecznością interwencji.

Gospodarze swoje konto otworzyli dopiero w 6. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Jachlewski. Rywalom od razu pozwoliło to doprowadzić do remisu (1:1). Gdy wybiła dziesiąta minuta, drużyna Łomża Industria Kielce prowadziła z minimalną zaliczką (3:2). Dopiero w tym momencie Mistrzowie Polski wrzucili “wyższy bieg”, co momentalnie zaowocowało serią trzech goli (6:3). Choć gospodarze potrafili jeszcze doprowadzić do bramki kontaktowej, do przerwy żółto-biało-niebiescy dołożyli do swojej przewagi jedno “oczko” (13:9).

Co ciekawe, w trakcie pierwszej połowy tylko pięciu kielczan wpisało się na listę strzelców. Najwięcej bramek zdobyli skrzydłowi, Arkadiusz Moryto i Dylan Nahi. W protokole odnotowali się jeszcze Nedim Remili, Nicolas Tournat i Szymon Wiaderny. Po powrocie do gry do bramki Wybrzeża trafili jeszcze Szymon Sićko i Haukur Thrastarson.

W trakcie drugiej partii dominacja Mistrzów Polski zaznaczała się coraz wyraźniej, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku. Wciąż świetnie bronił Mateusz Kornecki. W ataku oprócz skutecznego Arkadiusza Moryto dobry mecz rozgrywali również Francuzi, Nedim Remili, Nicolas Tournat i Dylan Nahi. Kielczanie krok po kroku powiększali dystans, aż dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem różnica sięgnęła dziesięciu bramek (25:15). Ostatecznie drużyna ze stolicy Województwa Świętokrzyskiego zwyciężyła 31:20.

Torus Wybrzeże Gdańsk — Łomża Industria Kielce 20:31 (9:13)

Łomża Industria Kielce: Kornecki (15/32=47%), Wolff (0/2=0%) – Remili 9, Tournat 6, Moryto 5, Nahi 5, Wiaderny 3, Sićko 2, Thrastarson 1, D. Dujshebaev, Olejniczak, Sanchez-Migallon, Paczkowski