21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjeKonrad Krönig: mam swój skromny udział

Konrad Krönig: mam swój skromny udział

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Pierwsza grupa pracowników WB Electronics ukończyła szkolenie i jest gotowa do pracy. Firma zainwestowała w Skarżysku. Będzie produkować drony.

Urząd Miasta poinformował na swoich stronach, że wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty potwierdzające kwalifikacje do montaży dronów. W konsekwencji linia produkcyjna ma ruszyć już 1 października. Tymczasem kolejna grupa ma rozpocząć szkolenie w przyszłym tygodniu.

Uczestnicy szkolenia
Fot. Urząd Miasta SKarżyska-Kamiennej

Cytowany na stronie urzędu Roman Musiał — szef projektu Centrum Produkcyjne Skarżysko WB Electronics, powiedział, że plany przewidują, że zatrudnienie w Skarżysku do końca bieżącego roku znajdzie 50 osób. Dotychczas na ogłoszenia o rekrutacji miało odpowiedzieć ponad 400 chętnych.

Grupa WB to duża firma działająca w branży zbrojeniowej. Zajmuje się technologiami łączności, a także dowodzenia i zaawansowanymi rozwiązaniami dla sił zbrojnych. O jej planach zainwestowania w Skarżysku-Kamiennej poinformowano w sierpniu. Zapowiedziano wówczas, że zatrudnienie w firmie ma znaleźć 500 osób z powiatu skarżyskiego. W Skarżysku mają być produkowane struktury kompozytowe i sterownicze dla bezzałogowych statków powietrznych, czyli popularnych dronów.

W materiale na stronie urzędu nie zabrakło również komentarza prezydenta miasta, do których zdąrzyliśmy się już przyzwyczaić – Prowadząc rozmowy z WB ELECTRONICS S.A. czułem szansę na sukces, ale nie spodziewałem się, że rozpoczęcie produkcji możliwe będzie w tak krótkim czasie. Tym bardziej dumny jestem, że mam swój skromny udział w pozyskaniu tak rzetelnego inwestora, jakim jest WB ELECTRONICS S.A. – miał powiedzieć Konrad Krönig.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl