30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaKolejny mieszkaniec Szydłowca z kłopotami

Kolejny mieszkaniec Szydłowca z kłopotami

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Spore kłopoty czekają 39-letniego mieszkańca Szydłowca. Mężczyzna kierując oplem popełnił kilka wykroczeń, a potem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Chciał uniknąć konfrontacji z policjantami, bo prowadził auto mimo czterech sądowych zakazów. Za niezatrzymanie do kontroli grozić mu może nawet pięcioletnia odsiadka w więziennej celi.

W środę tuż przed godziną 16 policjanci skarżyskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem na trasie K-42. W miejscowości Pięty zauważyli kierującego oplem, który wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Chwilę potem wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych. Mundurowi postanowili wylegitymować sprawcę wykroczeń i pojechali za nim. W tym czasie siedzący za kierownicą opla mężczyzna zignorował jeszcze znak „stop”.

  Kiedy zorientował się, że być może jadą za nim policjanci, gwałtownie przyspieszył i skręcił w drogę gruntową. Nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne emitowane z radiowozu. Kiedy opel ponownie wjechał na asfaltową drogę, funkcjonariusze wyprzedzili go i zmusili do zatrzymania. Za kierownicą niemieckiego samochodu siedział 39-letni mieszkaniec Szydłowca. Był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna posiada aż cztery sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Najdłuższy obowiązujący do 2027 roku.

  Wkrótce po raz kolejny szydłowianin stanie przed sądem. Już za samo niezatrzymanie do policyjnej kontroli 39-latkowi grozić może nawet pięć lat pozbawienia wolności. Odpowie także za popełnione wykroczenia.

  Skarżyscy policjanci podsumowali działania „Wszystkich Świętych”. Od piątku do wtorku na drogach powiatu skarżyskiego nie odnotowali wypadków. Wydarzyło się 12 kolizji. Funkcjonariusze skontrolowali 400 uczestników ruchu drogowego i ujawnili jednego kierującego w stanie nietrzeźwości. Trzech kierujących złamało sądowe zakazy jazdy. Za wykroczenia popełnione na drodze mundurowi nałożyli 111 mandatów karnych, zastosowali 63 pouczenia oraz skierowali 28 wniosków o ukaranie do sądu. Za niewłaściwy stan techniczny i brak obowiązkowych badań 15 użytkowników aut straciło dowody rejestracyjne.

  Udostępnij lub Wyślij Znajomym

  Obserwuj Nas w Social Mediach

  Najnowsze na wSkarzysku.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najważniejsze Informacje

  O Nas

  Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

  © 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

  Redakcja

  ul. Powstańców Warszawy 7

  26-110 Skarżysko-Kamienna

  TEL. +48 507-145-748

  e-mail: biuro@wskarzysku.pl