7.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 2 marca, 2024

507-145-748

Strona głównaJubileusz towarzystwa przyjaciół sztuk pięknych z Odznaką Honorową Województwa

Jubileusz towarzystwa przyjaciół sztuk pięknych z Odznaką Honorową Województwa

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach świętuje 100-lecie działalności. Z tej okazji w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się dziś uroczysta gala jubileuszowa, podczas której przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, wiceprzewodniczący Sejmiku Mieczysław Gębski oraz wicemarszałek Renata Janik wręczyli Towarzystwu Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego.

Odznaka Honorowa Województwa Świętokrzyskiego została ustanowiona w 2013 r., może być nadana osobom fizycznym, prawnym, organizacjom społecznym, związkom zawodowym, pracodawcom, instytucjom, jednostkom samorządu terytorialnego, miejscowościom oraz innym podmiotom, które swoją pracą zawodową lub działalnością naukową, społeczną, polityczną lub inną zasłużyły się dla Województwa Świętokrzyskiego – przypomniał przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych to jedna z najstarszych w regionie świętokrzyskim organizacja zrzeszająca miłośników sztuki, twórców poezji i prozy, entuzjastów malarstwa i rzeźby, którzy mają szansę i możliwość spełniać swoje pasje twórcze, rozwijać je i dzielić się z innymi. Specjalne podziękowania i pamiątkowe listy gratulacyjne od marszałka Andrzeja Bętkowskiego i Zarządu Województwa Świętokrzyskiego otrzymały panie: Zyta Trych, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach oraz Marianna Salus Wiceprezes TPSP.

Przekazała je wicemarszałek Renata Janik, która podkreślała: Znaczony wieloma sukcesami, wspaniały jubileusz 100-lecia działalności Towarzystwa, to wielkie święto wszystkich mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej. Serdecznie gratulujemy Państwu zapisania tak pięknej karty historii naszego regionu. Jednocześnie dziękujemy za cały wkład w rozwój i krzewienie kultury i sztuki na Kielecczyźnie. Życzymy dużo zdrowia, energii i niegasnącego zapału do dalszego tworzenia i działania na rzecz wspólnego dobra. Niech kieleckie Towarzystwo upiększa nam wszystkim życie przez kolejne lata – życzyła wicemarszałek Renata Janik.

Członkami Stowarzyszenia są osoby w różnym wieku, związani z Kielcami. Wszystkich łączy wspólna pasja tworzenia, ciągłego samodoskonalenia, miłości do piękna i sztuki oraz chęć do działania. Poprzez pisanie, malowanie, rzeźbę, haft, fotografię i muzykę próbują wyrażać swoje indywidualne emocje i potrzeby, wrażliwość na otaczający świat i człowieka. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, nieprzerwanie od stu lat spełnia pozytywną rolę w życiu kulturalnym Kielc, z powodzeniem kontynuując misję założycieli, którzy postawili sobie za cel zainteresowanie mieszkańców kulturą i sztuką.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych skupia malarzy, rzeźbiarzy, fotografików. Od kilkunastu lat organizuje cykliczne plenery malarskie w Iłży, Chęcinach, na kieleckiej Karczówce, zapraszając na nie pasjonatów malarstwa z całej Polski i różnych zakątków świata. Efektem ich pracy są wystawy poplenerowe. Od 1995 r. odbywa się konkurs malarski pt. „Wiosna”. Stowarzyszenie prowadzi również bogatą działalność wydawniczą. Z własnych oraz pozyskiwanych od sponsorów środków finansowych wydaje antologie poetyckie, wspiera tych, którzy wydają własne książki.

W wydarzeniu wzięli także udział m.in. senator RP Krzysztof Słoń, wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki oraz burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl