17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonIntegracyjne spotkanie w papieską rocznicę

Integracyjne spotkanie w papieską rocznicę

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W XVI Spotkaniu Integracyjnym Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych uczestniczył wojewoda Zbigniew Koniusz. Uroczystości organizowane są w Masłowie w rocznicę wizyty na ziemi świętokrzyskiej papieża Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II. Następnie na płycie lotniska w Masłowie została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka. Następnie uczestnicy i goście przedsięwzięcia mieli okazję podziwiać występy artystyczne.

„Te spotkania powodują, że jesteśmy blisko siebie. W obecnym świecie brakuje zrozumienia, empatii, serdeczności. To wszystko dzieje się tutaj, na naszych oczach, jesteśmy razem i to klucz do tych spotkań”- powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Uczestnikami spotkań są m.in. podopieczni i wychowankowie placówek dla uczniów ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i szkół integracyjnych.

Papież Jan Paweł II złożył wizytę w Kielcach 3 czerwca 1991 roku, podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny. Tego samego dnia na lotnisku w Masłowie odprawił mszę świętą, podczas której wygłosił homilię dotyczącą roli rodziny. Jan Paweł II został w 2003 roku Honorowym Obywatelem Kielc

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl