30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieZdrowieII Rajd Przyrodniczy im. Andrzeja Konopackiego

II Rajd Przyrodniczy im. Andrzeja Konopackiego

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

27 maja 2023 r. odbył się II Rajd Przyrodniczy im. Andrzeja Konopackiego (1952 – 2021), przewodnika świętokrzyskiego, instruktora ochrony przyrody i przewodnictwa. Wielkiego miłośnika wędrowania, regionalisty i ambasadora regionu świętokrzyskiego.

Rajd ten ma na celu promowanie aktywnych postaw w stosunku do przyrody regionu świętokrzyskiego, uwrażliwianie na jej piękno i konieczność ochrony oraz popularyzację istniejących zasobów, a także zachęcanie do uprawiania turystyki pieszej.

Trasa wiodła przez lasy suchedniowskie i bliżyńskie śladami kolejek wąskotorowych, uczestnicy zdobyli szczyt Świnia Góra (390 m n.p.m.), poznali walory przyrodnicze trzech rezerwatów zlokalizowanych na terenie gminy Bliżyn: „Świnia Góra”, „Dalejów” i najmłodszy „Bliżyn – Kopalnia Ludwik”.

Była piękna pogoda, ognisko, pogadanka o numerze alarmowym 112, konkurs przyrodniczy i wspomnienia o patronie rajdu. Wędrówkę, w której wzięło udział 28 osób, poprowadzili przewodnicy świętokrzyscy z powiatu skarżyskiego — Grzegorz Jędrzejczyk i Maciej Feldman, a wspierali ich Cezary Jastrzębski i Andrzej Staśkowiak.

Impreza została zorganizowana przez Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach oraz Koło Przewodników Świętokrzyskich „Bartek” we współpracy z Nadleśnictwem Suchedniów.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl