7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Dla dzieci

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Międzynarodowy dzień dziecka to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. W tym ważnym dniu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zawitali na teren Politechniki Świętokrzyskiej, aby zaprezentować odwiedzającym uczniom swoje radiowozy oraz policyjny motocykl. Nie obyło się także bez prelekcji na tematy bezpieczeństwa.

Już od wczesnego ranka z budynku kieleckiej szkoły uczniowie wypatrywali  niebieskich sygnałów. Cierpliwość jednak opłaciła się, bo tuż po godzinie 9 na teren uczelni wjechały policyjne pojazdy. Przed głównym wejściem budynku stanął radiowóz oraz policyjny motocykl. Nie zabrakło również policyjnego  stoiska profilaktycznego, na którym znalazło się mnóstwo atrakcji.

Jednak zanim dzieci ruszyły na oglądanie długo wyczekiwanych radiowozów, musiały przypomnieć sobie ważne zasady bezpieczeństwa, które przedstawiły policjantki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 

Gdy prelekcja dobiegła końca, przyszła pora na najciekawszą część spotkania. Spora gromadka uczniów z uśmiechem na twarzy od razu sprawdziła, jak od środka wyglądają policyjne wozy. Dzieci chętnie siadały za kierownicą radiowozów, które sądząc po ich wyrazie twarzy wywołały na nich ogromne wrażenie, spotęgowane jeszcze możliwością włączenia sygnałów uprzywilejowania.

Nie lada niespodzianką była możliwość wykonania swoich odcisków palców. Dzieci na pamiątkę otrzymywały „odznaki policyjne” i inne gadżety. Przebiegające w milej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań i zdjęć.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl