21.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieZdrowieBędą pojawiały się też w Skarżysku. Ambulanse dla Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa

Będą pojawiały się też w Skarżysku. Ambulanse dla Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Wojewoda Zbigniew Koniusz podpisał z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego umowę w sprawie przekazania dotacji na zakup dwóch ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego w województwie świętokrzyskim.

W urzędzie wojewódzkim podpisy na umowach złożyli wojewoda Zbigniew Koniusz, Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz wicemarszałek Marek Bogusławski.

– Potencjał ratownictwa medycznego jest od szeregu lat bardzo mocno wzmacniany. Nie tylko poprzez zakupy sprzętu, karetek, ale przede wszystkim szkolenia personelu i objęcie całego ratownictwa medycznego swego rodzaju parasolem – powiedział wojewoda. 

Wartość dotacji wynosi 1 200 000 zł. Środki  te zostały wyasygnowane przez Ministra Zdrowia z rezerwy celowej zaplanowanej na realizację zadań w obszarze zdrowia w 2023 roku.

Nowe pojazdy zasilą zespoły Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, które w czerwcu 2022 roku włączając się w ogólnopolską akcję pomocy humanitarnej dla Ukrainy, przekazało swoje dwa ambulanse.

Jak przypomniała Marta Solnica Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, to nie jedyne pojazdy, które trafiły z województwa świętokrzyskiego na Ukrainę.

– Łącznie przekazaliśmy już pięć karetek. Pierwsza w marcu 2022 roku, zaraz po wybuchu wojny, trafiła do Stanisławowa – powiedziała dyrektor Marta Solnica.

Minister Zdrowia mając na względzie wysoki koszt zakupu nowoczesnych ambulansów oraz ich szybkie zużycie z uwagi na częste wyjazdy odbywające się w warunkach jazdy ekstremalnej  i znaczny przebieg w krótkim czasie, podjął decyzję o przekazaniu dotacji na zakup nowych pojazdów. Zakup nowych ambulansów podniesie jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych przez zespoły ratownictwa medycznego i poprawi warunki pracy zespołów ratownictwa medycznego.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl