30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaZSTM w Skarżysku podpisał kolejną umowę patronacką. PKP Intercity S.A. partnerem zawodów...

ZSTM w Skarżysku podpisał kolejną umowę patronacką. PKP Intercity S.A. partnerem zawodów kolejowych

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Klasy o profilu kolejowym w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej będą kształcić się pod patronatem Spółki PKP Intercity. Tego typu współpraca umożliwi uczniom doskonalenie umiejętności praktycznej nauki zawodu.

Umowa patronacka precyzuje zasady współpracy pomiędzy PKP Intercity S.A. a Zespołem Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej, określa cele i zadania programu stypendialnego dla uczniów, a także stanowi gwarancję zatrudnienia po zakończeniu edukacji w klasach o kierunkach kolejowych. A jak podkreślał dyrektor Zakładu Południowego w Krakowie Waldemar Zemełka PKP Intercity S.A. to największy dalekobieżny przewoźnik w Polsce z dużym zapleczem, dużymi możliwościami i perspektywami rozwoju.

Cieszymy się i liczymy na to, że na pewno z częścią z was (oby tak było) uda się współpracować. Będziemy dla was stabilnym pracodawcą i umożliwimy wam dalszy rozwój. Biorąc pod uwagę rozmiary i strukturę naszej spółki jest wiele różnych obszarów, w których moglibyście się rozwijać. Myślę, że będzie się to kształtowało na podstawie współpracy tutaj lokalnej, jak każdy z was chciałby pokierować swoją karierą i swoimi możliwościami.

A możliwości są duże od funkcjonowania „front line” -taka pierwsza linia z klientem, przez zaplecze techniczne, warsztaty, przez pojazdy trakcyjne, zawody typu maszynista, rewident, konduktor, kierownik pociągu – mówił dyrektor Zemełka. Zaznaczył także, że firma umożliwia pokierowanie przyszłością zawodową młodych. A takich możliwości jest wiele, chociażby poprzez stypendia i praktyki zawodowe, podczas których uczniowie mogą bezpośrednio pracować z maszynami i nowoczesnymi pojazdami, których PKP Intercity ma coraz więcej.

– W perspektywie do 2030 roku myślę, że będziemy mieli podwojony part taborowy, ilość pociągów i ilość pracy, która wam zagwarantuje stabilny rozwój i stabilne zatrudnienie na przyszłość – podkreślał dyrektor spółki. Na efekty dobrej współpracy w zakresie podpisanej umowy patronackiej liczy członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska. – Bardzo dziękuję, za to, że Państwo rozumiecie tę potrzebę, że przyszłością każdego zawodu jest dobrze wyedukowana młodzież.

A, żeby to było możliwe, to zakłady pracy muszą wejść w ścisłą współpracę ze szkołami. Wierzę, że ta współpraca będzie przynosiła wymierne efekty– zaznaczyła Katarzyna Bilska, życząc sukcesów, obecnej przy podpisaniu umowy, młodzieży.

Dowodem na to, że warto korzystać z możliwości, jakie daje spółka, są dwaj tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, stypendyści PKP Intercity-Adam Lisek oraz Daniel Radwan. Uczniowie za swoje osiągnięcia w nauce, działalność oraz za ukończenie programu stypendialnego otrzymali od firmy listy gratulacyjne wraz z zaproszeniem do dołączenia do kadry zawodowej w spółce PKP Intercity.

– Dziękuję Państwu za to, że ta współpraca jest taka owocna, czego przykładem są też nasi uczniowie i coraz większa grupa młodzieży, która przystępuje do programu stypendialnego. To duży sukces dla naszej szkoły – podkreśliła dyrektor ZSTM Joanna Żurawka.     

W podpisaniu umowy patronackiej wzięli udział przedstawiciele PKP Intercity S.A. – dyrektor Zakładu Południowego spółki w Krakowie Waldemar Zemełka, kierownik produktu w Biurze Zarządzania zasobami ludzkimi centrali spółki w Warszawie Ewa Moc, członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska dyrektor ZSTM Joanna Żurawka, wicedyrektor ZSTM Zbigniew Świątek oraz uczniowie klas o profilu kolejowym.

Goście z PKP Intercity S.A., na zakończenie wizyty w placówce, zwiedzili szkolną pracownię ruchu kolejowego.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl