30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategoriePrzyrodaZimowe liczenie ssaków kopytnych w Puszczy Świętokrzyskiej. Wolontariusze poszukiwani!

Zimowe liczenie ssaków kopytnych w Puszczy Świętokrzyskiej. Wolontariusze poszukiwani!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Fundacja SAVE Wildlife Conservation Fund poszukuje wolontariuszy chętnych do udziału w zimowym liczeniu ssaków kopytnych w Puszczy Świętokrzyskiej i okolicach. Liczenia są elementem prowadzonego przez fundację projektu monitoringu i ochrony wilków.

Organizacja oferuje nocleg (6 km od Skarżyska), dostęp do sprzętu, przeszkolenie i niezapomniane przeżycia. Zainteresowani będą mogli poznać tajniki pracy badaczy wilków i zdobędą cenne doświadczenie. To może być początek Waszej pasji albo cenne doświadczenie w karierze przyrodnika.

Badania będą odbywały się w trzech turach. Pierwsza z nich już w listopadzie. Następne planuje się na styczeń i marzec. Każda tura potrwa około dwóch tygodni i będzie odbywała się przy wykorzystaniu metody “distance sampling”. Polega ona na szacowaniu zagęszczenia lub liczebności zwierząt na podstawie ich odległości od wyznaczonego punktu. Opiera się na koncepcji, że wraz z odległością maleje prawdopodobieństwo zauważenia danego obiektu.

Fundacja wymaga chęci, samodyscypliny, umiejętności skupienia uwagi i dobrej koordynacji fizycznej. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na email, formularz na stronie lub wiadomość prywatną na Facebooku.

Wolontariusze, którzy zdecydują się na wsparcie fundacji, będą mieli powierzone obowiązki, do których będzie należało codzienne przejście przez las wyznaczonymi transektami (10-15km) i wypatrywanie oraz notowanie położenia zwierząt (przy pomocy kompasu oraz dalmierza). Początek każdego dnia będzie zaczynał się wraz ze wschodem słońca. Wolontariusz musi zachować 100% skupienia. Dlatego też zespoły będą jednoosobowe. Potrzebna jest również dobra kondycja, gdyż teren nieraz może być dość ciężki (podmokły).

Zainteresowanych organizacja zaprasza do kontaktu przez wiadomość prywatną na Facebooku, email kontakt@fundacja-save.pl, lub przez formularz na stronie fundacja-save.pl

SAVE Wildlife Conservation Fund wspierana jest przez firmę Nikon.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl