20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuPowiat SkarżyskiZaproszenie do współpracy przy tworzeniu Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi

Zaproszenie do współpracy przy tworzeniu Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Przystępując do pracy nad rocznym programem współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok, zapraszamy lokalne organizacje pozarządowe do udziału w tworzeniu dokumentu, na którym opiera się współpraca pomiędzy samorządem a sektorem pozarządowym.

Wypracowanie płaszczyzny wspólnych działań umożliwia obywatelom bezpośrednie włączenie się w kreowanie polityki społeczno-gospodarczej miasta. Zapewnia zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej zgodnie z jej wolą.

Wzajemny przepływ informacji i nawiązanie merytorycznej współpracy władz miasta z przedstawicielami sektora pozarządowego stwarza korzystny klimat prowadzący do obustronnej edukacji i w konsekwencji do poszerzania obszarów współdziałania.

Realizacja zadań publicznych przy współpracy organizacji pozarządowych jest jednym z elementów efektywnego zarządzania miastem. Jawny i czytelny system przyznawania dotacji na wsparcie realizacji zadań publicznych pozwala na wydatkowanie środków publicznych zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji.

Przygotowywany każdego roku program stanowi wyraz zaangażowania obu stron w stworzenie optymalnego planu współpracy.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety, w której przedstawicie Państwo swoje propozycje i uwagi do programu na rok 2024.

Jednocześnie załączamy formularz aktualizacji danych dot. Państwa organizacji. Dzięki wypełnieniu ankiety aktualizacyjnej informacje na temat organizacji zostaną zamieszczone na stronie internetowej w „Mapie aktywności Organizacji Pozarządowych”.

Prosimy o zwrot ankiet w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 września 2023r. Ankietę oraz formularz można dostarczyć do Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 18 do Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych (pokój Nr 015 na parterze) lub przesłać na adres mail: a.gospodarczyk@um.skarzysko.pl.

DO POBRANIA:
ANKIETA DOTYCZĄCA PROGRAMU WSPÓŁPRACY
FORMULARZ AKTUALIZACJI DANYCH

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl