30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieMotoryzacjaXXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2023

XXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2023

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W minioną sobotę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach odbył się XXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W konkursie udział wzięło dziewięć, trzyosobowych drużyn reprezentujących powiaty województwa świętokrzyskiego.

Jak co roku w miesiącu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach trzyosobowe drużyny reprezentujące 9 powiatów i miasto Kielce mierzyły się w kilku konkurencjach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Najbardziej emocjonującymi etapami konkursu była jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem na specjalnie przygotowanym torze. Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny jest nie tylko rywalizacją sportową, lecz przede wszystkim utrwala wiedzę, którą uczniowie musieli posiadać przy podejściu do egzaminu na prawo jazdy.

W turnieju na szczeblu wojewódzkim zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie w składzie; Kamil Grad, Bartłomiej Śliwiński i Paweł Polak. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja z Zespołu Szkół nr 2 w Starachowicach. Zwycięzcy będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2023 roku w Poznaniu.

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizowany jest przez Komendę Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Automobilklub Kielecki, Polski Związek Motorowy w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach, oraz innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu krajowym.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl