16.4 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaKulturaSztukaWystawa poplenerowa "Bieszczady 2023"

Wystawa poplenerowa “Bieszczady 2023”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowej SKART-u “Bieszczady 2023”, który odbędzie się 6 października 2023 r. o godz. 17:30 w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Urokliwe Bieszczady inspirowały i gościły na plenerze naszych artystów plastyków ze Skarżyskiego Klubu Twórców SKART działającego przy Miejskim Centrum Kultury. Była to świetna okazja do promowania naszego regionu, miasta i powiatu skarżyskiego, za pośrednictwem sztuki. Nasi artyści wielokrotnie nawiązują w swojej twórczości do własnych korzeni identyfikując się ze swoim regionem, miastem i powiatem.

Wystawa prezentuje prace plastyczne wykonane podczas Pleneru zorganizowanego i sfinansowanego przez Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej i Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz dofinansowany przez osoby i instytucje wspierające rozwój kultury i sztuki, którymi są: Pan Andrzej Ciura z firmy ROMER, Pani Danuta Banaczek z firmy DANA, Pani Zofia Sendecka z Biura Rachunkowego KORYFEUSZ i Pan Łukasz Żuchowski – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Po wernisażu zapraszamy na koncert Zbyszka Bibera, znanego z wykonywania piosenek Jacka Kaczmarskiego. Jednak tym razem nie usłyszymy pieśni legendarnego barda.

W muzycznej kawiarni Miejskiego Centrum Kultury zabrzmią piosenki z nurtu krainy łagodności. Będzie coś dla miłośników gór i pieszych wędrówek, będą piosenki związane z Bieszczadami i nie tylko. Usłyszymy m.in. Bieszczadzkie Anioły, Bieszczady, Bieszczadzki trakt itp. W górach jest wszystko, co kocham… mówi Zbyszek.

Zapraszamy serdecznie miłośników poezji śpiewanej.

Koncert odbędzie się 6 października 2023 r. o godz. 18:30 w sali kawiarni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wystawa czynna będzie do 27 października.

Wstęp bezpłatny.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl