21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeHistoriaWojna oczami dziecka — nowy projekt w Michniowie

Wojna oczami dziecka — nowy projekt w Michniowie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

20 października 2023 r. o godz. 12.00 do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zostanie uruchomiony portal edukacyjny „Wojna oczami dziecka”. Zostanie także zainaugurowana gra terenowa „Szlakiem dziecięcych losów”.

Celem portalu jest upowszechnienie wiedzy o męczeństwie dzieci, mieszkańców wsi polskich, ofiarach masowych zbrodni reżimu totalitarnego. Jego zadaniem jest wzmocnienie świadomości obywatelskiej poprzez edukację historyczną. Portal jest dużą bazą materiałów edukacyjnych zgodną z podstawą programową. Jest bezpłatny oraz ogólnodostępny, bez konieczności logowania. Zawiera źródła historyczne, ikonografię, artykuły naukowe, relacje świadków wydarzeń oraz materiały dydaktyczno-historyczne.

Gra terenowa „Szlakiem dziecięcych losów”, która przebiega przez Mauzoleum, Nadleśnictwo Suchedniów oraz wieś Michniów, ma za zadanie przybliżyć w sposób nowoczesny i nietuzinkowy historię pacyfikacji Michniowa z dn. 12 i 13 lipca 1943 r. Do jej obsługi wystarczy smartfon lub tablet.

Nad portalem oraz grą patronaty honorowe objęli: Archiwum Państwowe w Kielcach, Archiwum Akt Nowych, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Partnerem wydarzenia jest 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjra cc. E. G. Kaszyńskiego „Nurta”.

Zadanie jest realizowane w ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju. Ministerstwo przyznało na ten cel 32 500 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 46 100 zł.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl