8.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonWielkie święto życia i rodziny

Wielkie święto życia i rodziny

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W niedzielę, 4 czerwca ulicami centrum Kielc przejdzie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję powrócić do słów św. Jana Pawła II z homilii wygłoszonej 22 lata temu podczas Mszy Świętej w Masłowie. Kielecki marsz otrzymał patronat: biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

Marsz dla Życia i Rodziny to inicjatywa, która ma na celu podkreślenie tezy mówiącej, że rodzina znajduje się u podstaw wszystkich ludzkich wspólnot. Wydarzenie, organizowane przez lokalne stowarzyszenia i wspólnoty, stanowi okazję do jednoczenia się ludzi o różnych przekonaniach, w celu wyrażenia swojego poparcia dla wartości rodzinnych oraz zwrócenia uwagi na ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz będzie okazją do manifestowania pokoju, miłości, jedności oraz promowania wartości, które są fundamentem silnych rodzin i społeczeństwa. Organizatorzy podkreślają, że ich pragnieniem jest wyrażenie wsparcia dla wszystkich rodzin oraz zachowanie poszanowania dla godności każdego człowieka.

Wydarzenie poprzedzi Msza Święta w intencji życia i rodziny w kieleckiej katedrze, która rozpocznie się o godz. 16:00. Po niej, na Placu Najświętszej Maryi Panny, uformuje się kolumna marszowa, która po godz. 17:00 przejdzie ulicą Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, Ewangelicką, Sienkiewicza i Staszica. Marsz dla Życia i Rodziny zakończy się radosnym festynem przy muszli koncertowej Parku Miejskiego.

Marsz dla Życia i Rodziny w Kielcach jest częścią szerszego ruchu obywatelskiego, który ma na celu budowanie świadomości społecznej wokół tych kwestii. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym doniosłym wydarzeniu i włączenia się w promowanie wartości rodzinnych oraz poszanowania życia.

Bardzo cieszy fakt, że inicjatywy takie jak Marsz dla Życia i Rodziny przyczyniają się do budowania świadomości społecznej wokół wartości rodzinnych i znaczenia ochrony życia. To ważne dla wzmacniania więzi rodzinnych i tworzenia harmonijnych społeczności.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl