20.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuGmina BliżynSetki osób na Festynie Rodzinnym w Mroczkowie!

Setki osób na Festynie Rodzinnym w Mroczkowie!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Setki osób spędziło wspaniałe popołudnie i doskonale bawiło się 20 sierpnia na Rodzinnym Festynie Parafialnym w Mroczkowie, od ośmiu lat organizowanym przez ks. proboszcza Krzysztofa Sieczkę, który wspólnie z prowadzącą wydarzenie Katarzyną Skarus powitał jego uczestników.

 Atrakcji nie brakowało zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dla duszy i ciała. Najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród w „Fanterii”. Główną nagrodę – rower o wartości 2200 zł – wylosowała Beata Adamczyk.

W części artystycznej najpierw wystąpiły dzieci z „Bliżyńskiej Gromady” pod kierunkiem Grażyny Kij i Haliny Fidor. Następnie na scenie wystąpiła Alicja Woldańska z Końskich, uczestniczka programu „Szansa na sukces”. Nie zabrakło lokalnych artystów. Zaśpiewał solista Wacław Pejas oraz Chór Klub Seniora „Zawsze Młodzi”. Wiersze recytowała Anna Skoczek, zaśpiewała też Elżbieta Rychter oraz schola parafialna z Mroczkowa w składzie: Dagmara Karpeta, Nikola Karpeta, Marysia Karpeta i Gabrysia Pisiakowska.

Było nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Druhowie i druhenki z OSP Mroczków serwowali potrawy grillowi, lody sklep Ireneusza Adamczyka. Pierogi w kilku smakach i ilości 900 sztuk przygotowały parafianki z Płaczkowa i Górek oraz Jolanta Kowalik. Stoisko z watą cukrową miał Piotr Solarz, frytki smażyli mieszkańcy Górek. Ciasta w 42 rodzajach upiekły parafianie oraz panie z Koła Żywego Różańca. Smalec i ogórki serwowali członkowie Stowarzyszenia „Uroczysko nad Kamienną”. Na specjalnym stoisku u Anety i Sławomira Ferenczów można było kupić pamiątki związane z patronem parafii Św. Rochem (modlitewniki, magnesy, różaniec).

Na dzieci czekały zjeżdżalnia, euro bangi i kuleczkowo, o bezpieczeństwie mówili funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Anna Sławińska, Tomasz Berus i Kamil Majcher, konkursy i lesie zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa Suchedniów Anna Wojkowska-Klata i Kamil Olesiński. Strażacy z OSP Mroczków pokazywali sprzęt, wóz bojowy oraz stawiali kurtynę wodną. Przed kościół zajechał też stylowy samochód z lat 20. XX wieku.

Wiele emocji wzbudziło losowanie nagród w koterii fantowej. Sprzedano wszystkie 1300 losów, na nabywców czekało niemal 100 nagród. Losowanie poprowadził ks. proboszcz Krzysztof Sieczka, pomagały mu Alicja Kołodziejska i Julia Janka, a szczęśliwe numery losowały Laura i Amelka Kwapisz. Do wygrania były m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, kupony po 100 i 50 zł, elektronarzędzia, kosmetyki. Szczęśliwy dla Beaty Adamczyk okazał się kupon nr 1068, która wygrała nagrodę główną rower o wartości 2200 zł ufundowaną wspólnie przez Sklep Rowerowy „Olimpijczyk” Andrzeja Sypytkowskiego z Końskich i Parafię Mroczków.

W przygotowanie wydarzenia zaangażowanych było mnóstwo osób, szczególną pomoc okazali: Halina i Józef Nowak, Wioletta i Franciszek Dziwok, Tomasz Wudarczyk. Dzięki im wszystkim zabawa była doskonała.

Zebrane w trakcie festynu środki finansowe zostaną przeznaczone na zapłacenie ostatniej raty za czyszczenie i malowanie dachu na kościele parafialnym oraz wymianę orynnowania. Całość prac kosztowała 80.000 zł.

Źródłoblizyn.pl

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl