30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaUrząd Marszałkowski przekazał skarżyskiej placówce sprzęt komputerowy

Urząd Marszałkowski przekazał skarżyskiej placówce sprzęt komputerowy

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Sekretarz Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Bodo wraz z dyrektorem Departamentu IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Robertem Janusem odwiedzili Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, gdzie przekazali nieodpłatnie dziesięć stacjonarnych zestawów komputerowych oraz jeden komputer przenośny, tzw. laptop.

To kolejna tego typu akcja – od zeszłego roku przekazano już ponad 100 komputerów, które z powodzeniem służą podopiecznym placówek oświatowych w całym regionie.

Sprzęt, o który skarżyska placówka wnioskowała, jest niezbędny do prawidłowej realizacji procesu dydaktycznego, jednak sytuacja finansowa ośrodka uniemożliwia zakup takiego wyposażenia z własnych środków.

Przekazywany dzieciom i nauczycielom sprzęt wraz z oprogramowaniem jest gotowy do pracy. To komputery, które nie są już kompatybilne z naszymi wewnętrznymi systemami i zostały wycofane z użytku. Jednak każdy z nich jest w pełni sprawny,  został wcześniej sprawdzony i  wyczyszczony –  poinformował sekretarz województwa Mariusz Bodo. I jak dodał – Przekazanie sprzętu to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale też duża oszczędność. Komputery zostały przekazane nieodpłatnie, bez dodatkowych kosztów i wypełniania dokumentów związanych z Bazą Danych Odpadowych.

Oprócz sprzętu komputerowego Mariusz Bodo i Robert Janus przekazali ufundowany przez Urząd Marszałkowski zestaw sportowy – m.in. piłki do gry w siatkówkę i piłkę nożną oraz rakiety do gry w badmintona.  Łączna wartość przekazywanych składników to ponad 45 tys. zł.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl