20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjeUmowa z wykonawcą I etapu rozbudowy drogi powiatowej w miejscowości Majków-Michałów w...

Umowa z wykonawcą I etapu rozbudowy drogi powiatowej w miejscowości Majków-Michałów w gminie Skarżysko Kościelne podpisana

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROGMAS ze Skarżyska-Kamiennej wykona I etap rozbudowy drogi powiatowej w miejscowości Majków-Michałów w gminie Skarżysko Kościelne.

Zarząd Dróg Powiatowych w obecności przedstawicieli zarządu i rady powiatu skarżyskiego – starosty Artura Berusa, członka Tadeusza Bałchanowskiego, radnej Barbary Koci oraz wójta gminy Skarżysko Kościelne Jacka Bryzika podpisał umowę na realizację zadania. Rozbudowa drogi w ramach I etapu obejmie odcinek o długości 1120 mb. Zadanie finansowane jest ze środków budżetowych Powiatu Skarżyskiego oraz z dofinansowania pozyskanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji I etapu zadania polegającego na rozbudowie drogi powiatowej Nr 1763T (0573T) w miejscowości Majków-Michałów w gminie Skarżysko Kościelne na odcinku od km 0+005,30 do km 1+1125,30.

– Pierwszy etap realizacji inwestycji, którą rozpoczynamy w tym roku obejmie odcinek o długości 1120 mb w miejscowościach Majków i Michałów. O remont tej drogi mocno zabiegali mieszkańcy gminy Skarżysko Kościelne, a także radna rady powiatu i mieszkanka gminy Barbara Kocia oraz pan wójt Jacek Bryzik. Obiecaliśmy mieszkańcom, że jak tylko będą możliwości finansowe ta droga będzie realizowana. Dziś mogę powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa. To zadanie wykona wybrana w drodze przetargu firma „Drogmas” ze Skarżyska-Kamiennej, z którą podpisaliśmy umowę – mówi starosta Artur Berus dodając, że rozbudowa drogi będzie sfinansowana z budżetu powiatu oraz pieniędzy pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

W ramach prac zostanie wykonana m.in. nowa podbudowa, nowa nawierzchnia bitumiczna, ciąg pieszo – rowerowy tuż przy jezdni, zostaną wzmocnione pobocza oraz wykonane zjazdy. Szacowany koszt rozbudowy tego odcinka drogi zgodnie z podpisaną umową to ponad 5,7 mln zł brutto. Firma na wykonanie zadania ma czas 20 miesięcy od podpisania umowy.

Rozbudowa drogi Majków-Michałów jest jedną z trzech inwestycji realizowanych w ramach zadania pn. „Budowa zintegrowanego układu komunikacyjnego dróg powiatowych: -nr 1751T (0444T) Brzeście – Zagórze, -nr 1763T (0573T) Michałów, -nr 1406T (0588T) Kamionki – Etap II”.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl